Kumbara Dergisi Kitapları-İş Bankası

kumbara-dergisi

2007-2008 eğitim yılından itibaren başlayan ve her yıl devam eden Türkiye İş Bankası’nın “Karneni Göster, Kitabını Al” kumbara dergisi kampanyası bu yıl pandemi nedeniyle şubeler yerine dijital ortamda sunuluyor. Kumbara dergisi kitapları bu yıl hangileri bakalım.

Çocukların kitaplara olan ilgisini arttırmak için çok güzel bir araç olan kampanyada her yıl ilgi çekici kitaplar sunuluyor.

Bu yıl dört farklı karne hediyesi kitabı kumbara dergisi adresinden okuyabilirsiniz. Biz oğlumla Define Adası kitabını okumaya başladık bile.

Sitede bulunan diğer kitaplar,

Doktor Ox’un Deneyi – Jules Verne

Dünya’nın Merkezine Yolculuk – Jules Verne

Türk Bilim İnsanları Kuzey Kutbu’nda – Sinan Yirmibeşoğlu

kumbara dergisi

Kuzey Kutbu ile ilgili olan kitap özellikle çocukların ilgisini çekecek cinsten. Çok eğlenceli bilgiler ve çizimler mevcut.

İş Bankası Yayınlarını genelde severek takip ediyorum. Ben şu an okul öncesi kitaplarını daha sık alıyorum ama her yaşa göre çok güzel yayınlar çıkıyor.

Ayrıca kitapları okuduktan sonra web sitesinde gezinirseniz çocuklara yönelik kısa öyküler, oyunlar, bilim ve yaşam gibi farklı kategoriler bulacaksınız. Çocukların interneti etkin kullanmaları ancak bu tarz sitelerin çoğalması ile olur diye düşünüyorum. Bütün gün telefonda, tablette oyun oynayan, Youtube videoları izleyen çocukları biraz daha bu tarz sayfalara yönlendirebilirsek daha nitelikli bir internet deneyimi yaşamış olurlar.

İş bankası kitap hediyesi bu yıl 13.kez düzenleniyor. Umarım seneye daha huzurlu ve sağlıklı günlerde bu kitaplara erişebiliriz.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!