La Belle et La Bête / Güzel ve Çirkin (2014 Film)

21045884_20131002105159176

Masalları film olarak izlemeyi her zaman seviyorum. Özellikle de efektler güzelse. 2014 yapımı Güzel ve Çirkin görsellik açısından oldukça tatmin edici. Çirkin’in yaşadığı şatonun bahçesi çok büyüleyici. Filmi sinemada izleyemedim ama izlemeyi isterdim. Filmin yönetmeni Christophe Gans ve film yaklaşık 1 saat 50 dakika sürüyor.

Hikaye işlenişi bakımından tek sevemediğim nokta sanki Güzel ve Çirkin arasında ki aşk anlamadan başlıyor. Yani daha Güzel ve Çirkin önceki gün atışırken ertesi gün birden bire yakınlaşıyor ve şefkat duyuyor. Burası biraz daha işlenebilirdi gibi geldi bana. Yine de film çok etkileyici izlemek isteyenlere tavsiye ediyorum.

Filmin genel konusu; Başarılı bir tüccar, tüm varlığını denizde kaybettikten sonra altı kızını da yanına alıp daha kırsal bir yere taşınmak zorunda kalır, yolculuk bittikten sonraysa gül çaldığı gerekçesiyle ‘Çirkin’ tarafından cezalandırılır. Kızlarının en küçüğü olan ‘Güzel’, başlarına gelen felaketlerden kendini sorumlu tutar ve babasının cezasını üstlenerek kendini feda eder. Çirkin’e ait olan gizemli şatoda onunla birlikte yaşamaya başlayan Güzel, bu şatonun göründüğü gibi tehlikeli ya da karanlık bir yer olmadığını fark eder. Zamanla birbirlerini tanımaya başladıklarında genç kadın, Çirkin’in geçmişine ait sırları öğrenir. Çirkin bir zamanlar krallığı olan yakışıklı bir prenstir ve kendisine yapılan bir büyü nedeniyle yıllardır Çirkin olarak yaşamaktadır. Şimdi cesur ve hayat dolu Güzel, ne pahasına olursa olsun Çirkin’i bu büyüden kurtarmaya çalışacaktır. (Kaynak)

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: