Loreal Skin Expert Paris Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Loreal Skin Expert Paris Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu hemen her yerde karşıma çıkıyor. Ben de bir indirim zamanı almıştım. Normalde Biodermayı denemeyi düşünüyordum fakat indirimde görünce bunu tercih ettim. Aslında iki çeşidi varmış normalden karmaya dönük hassas ciltler için ve normalden kuruya ciltler için.

Fakat ben cildimi kuru zannettiğimden kuru ciltler için olanını aldım ama geçenlerde bir cilt analizi yaptırdım meğersem cildim bildiğin yağlıymış 🙂

Şişenin boyutu oldukça büyük 400 ml’lik. Hem makyaj temizleme için hem de makyajsızken günlük bakım rutininizde kullanabiliyorsunuz tonik görevi görüyor. Fakat ben tonik olarak çok fazla kullanmıyorum o da cilt tipime uygun olmadığı için eğer yağlı ciltler için olanını almış olsaydım tonik olarak her gün kullanırdım. Cilt temizleme konusunda günlük bakımın önemini biliyorum.

Makyaj çıkarma performansına gelince, 2 kere üstünden geçmek gerekiyor çünkü Bioderma gibi tek seferde makyajı temizlemiyor göz çevresinde özellikle yeniden üstünden geçmek gerekiyor.

Göz makyajını daha kolay çıkarmak için bazı yerlerde pamuğu ürünle hafifçe ıslatın, gözün üstünde beş saniye kadar bekletin daha kolay çıkar diye yazılar okudum. Zaten instagram sayfamda da paylaşmıştım, artık makyaj yapmıyorum. Cildimin temizliğine ve sağlıklı görünmesine daha çok dikkat ediyorum. Sadece eyeliner, rimel ve rujdan oluşuyor makyajım. Birde evden çıkmadan güneş bakım kremi sürüyorum yüzüme, yaz-kış.

Ciltte hassasiyet yapmıyor zaten hafif bir formülü var yani ciltte kızarıklık gibi sorunlarla karşılaşmadım ki genelde kullandığım tonikler de daha sonra cildimde hafif kızarıklıklar meydana geliyordu bu üründe öyle bir sorun olmadı. Cildimde sivilce ve tahriş gibi istenmeyen etkiler de bırakmadı. Aslında kullandıktan sonra bıraktığı his gayet güzel asla rahatsız etmiyor.

Peki Loreal Skin Expert Paris Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu bittiğinde tekrar alır mıyım? Aslında bu tarz kozmetikler kullanacak olsam alırım ama artık cilt temizleme ve bakımı alanında daha temiz içerikli ürünler kullanmaya başladığım için böyle kozmetik markalardan çok ürün almayı düşünmüyorum. Daha çok bitkisel içerik üreten firmalardan ürün almayı düşünüyorum ama yine de bu bitene kadar kullanacağım tabii ki fakat o şişe çok büyük nasıl bitireceğim bilmiyorum:)

Sevgiler..

Yorumlarınız benim için değerli!