Makale Yazarak Para Kazanın

Makale Yaz Kazan

Evden, makale yazarak para kazanabilirsiniz. Ben bu şekilde ekstradan bir gelir elde ediyorum. Bu yazıda size neler yaptığımı, hangi adımları izlediğimi ve makale işini hangi sitelerden aldığımı açıklayacağım. Daha önce Blog yazarak para kazanmanın yollarından alttaki yazıda bahsetmiştim;

Blog Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarlığı Nedir

Öncelikle makale yazarlığı nedir sorusuna cevap vereyim. Belirli bir başlık hakkında araştırma yapıp kısa veya uzun metinler yazmaktır. Bu bilgilerin kesin olarak doğru ve özgün olması çok önemlidir. 

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak aslında doğru sitelere başvurarak oldukça kolay. Sürekli devam edecek makale yazarlığı işi bulmak önemli. uzmankirala.com , projekurdu.com veya forum sitelerinden makale/metin yazarlığı konularında işler bulabilirsiniz. Çoğu forum sitesi makale yazarı aranıyor şeklinde ilan veriyor.

Ben nasıl yapıyorum? Birkaç ajansla birden çalışıyorum. Kelime başı belli bir ücret belirliyorum. Her gün  bir veya iki makale yazıyorum. Makaleleri anahtar kelimelere ve SEO uyumlu olmasına önem vererek hazırlıyorum. 

Eğer yazmayı ve araştırmayı seviyorsanız ek bir gelir elde edebilirsiniz. Ücretler çok düşük gibi görünsede sürekli makale yazımı işi aldığınızda güzel bir gelir kaynağı olabiliyor. Sormak istedikleriniz olursa iletişim formundan veya yorumlardan bana ulaşabilirsiniz.

Sevgilerle.. 

2 Comments

  1. Merhaba hiç bir bilgim yok bu konuda nasıl para kazanılır neler yapılır? Sıfırdan başlamak için ya da denemek için neler yapmalıyım? Önerebileceğiniz deneyebileceğim bir yöntem var mı? Mesela siz bana şunu araştır deseniz ben yazsam size göndersem , ilerleyebilir miyim ya da yapamazmıyım birlikte görsek. Olur mu? 🙂 Sevgiler.

    1. Merhaba, uzmankirala veya projekurdu sitelerine üye olun. oradan uzman ilanlarına girip metin yazarı gibi bir ilan var mı kontrol edin ve başvurun. Ayrıca Google’a makale yazarı forum siteleri yazın. Oradan da görebilirsiniz ilanları ayrıca forumlarda çok fazla bilgi var bu konu hakkında. Her ajans farklı bir yazı tarzı arıyor o yüzden bana yazı gönderseniz bile “bu kesin olur” diyemem. Her iş alanı farklı oluyor. Sevgiler..

Yorumlarınız benim için değerli!