Mama Sandalyesi Önerisi

PicsArt_03-02-07.08.17

Bebekle yaşamda öğrendiğim şey, bu işin evreleri var. Mesela ilk 6 ay önemli. Sonra oturmaya başlaması ve katı gıdalara geçmesi. Bunları her birinde ayrı bir hazırlık yapmak şart. En rahat kısmı artık oturuyor olması. Rahat rahat al kucağına yoruldun mu hop koy koltuğa 🙂 En harika şey ise bence mama sandalyesi. Artık mutfakta iş yaparken oturt mama sandalyesine ver eline de parmak besinlerden kemirsin dursun 🙂

Mama sandalyesi araştırmalarına başladığımda baya çeşit gördüm. 3 kademe yatanı, yatak gibi pofidik pofidik olanı,sallananı, yürüyeni.. Hepsi de aşırı pahalı üstelik bebeğin bunu sevip oturacağı bile meçhul!

Bir gün ikeada gezerken yemek katında ikea mama sandalyesinde oturan bir bebek gördüm. Kadına sordum sizce bu rahat mı? Kadın da bana evde de bunu kullanıyorum çok kullanışlı dedi. Hemen aldık çünkü 55 TL gibi komik bir fiyatı var. Mama sandalyelerine baktıysanız 400 TL’den başlayan fiyatları görmüşsünüzdür. Bence o kadar para vermeyin. Hatta annemler de Çınar gittiğinde rahat etsin diye Hakmar marketlerden Pilsan marka mama sandalyesi almışlar o da 50 TL falandı. Gayet kullanışlı duruyor. Pilsan marka zaten kaliteli hem de yerli bir marka (yerli marka kullanmayı her zaman tercih ediyorum).

Kısacası İkea marka mama sandalyesini veya Pilsan’ın mama sandalyesini tavsiye ederim minik prenses/prenslere.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!