Maybelline Lash Sensational Maskara Muadili

Kirpikleri tek tek ayıran Maybelline Lash Sensational Maskara artık fiyatından dolayı Maybelline Lash Sensational Maskara Muadili arayışına girmemizi gerektirdi. İnternette de çok sayıda bununla ilgili yorum okudum. Öncelikle makyaj konusunda güvendiğim bloggerlardan olan ojemrujumrimelimin muadil videosu ile Lykd Exceptional Fan Effect & Curl Waterproof maskara önerisi gördüm.

Bu arada daha önce de Pastel rimel denemiştim onu da beğenmiştim fakat bir Lash Sensational değil tabi ki. Bu arada Maybelline New York Volum Express Ekstra Siyah da oldukça iyi bir maskara. Lash Sensational muadili olan Lykd Exceptional maskara ise bence daha hızlı kuruyor. Fırçası aynı. Kolay kolay akmıyor fakat göz makyaj temizleme suyu ile de kolayca çıkabiliyor. Benim gözümde herhangi bir alerji yapmadı. Bence bu maskaraya bir şans verilebilir. Ben önüme ilk çıkan linki ekliyorum fakat siz araştırıp uygun fiyata bulabilirsiniz. 5 Dakikada makyaj yapmak için olmazsa olmaz parçamız tabi ki rimeller!

Rimel Nasıl Sürülür?

Maskarayı makyaj rutininizin son dokunuşu olarak düşünün; göz farı, göz kalemi ve kullandığınız diğer göz makyajlarından sonra gelir ve görünümünüzü tamamlar. Maskara uygulamadan önce kirpikleri kaldırmak ve uzatmak için kirpik kıvırıcı kullanın. Bu, maskaranızın kirpiklerinize daha iyi yapışmasını sağlayacaktır. Fondötenden önce cildinize astar kullandığınız gibi bir kirpik astarı da maskaranıza daha iyi kalıcılık sağlar. Ayrıca kirpikleri kalınlaştırmaya ve ayırmaya yardımcı olur ve onları rimel için mükemmel bir şekilde hazırlar. Üst kirpiklere ve alt kirpiklere bir veya iki kat astar sürün ve maskaraya geçmeden önce en az 30 saniye bekleyin. Ayrıca rimelin çubuğunu çevirerek tüpten çıkarın ve tüpün kenarındaki fazla ürünü silin. Bu, topaklı, çok ağır kirpiklerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca çubuğu tüpün içine ve dışına daldırarak çıkarmayın bu formülü kurutabilir. 

Maskarayı uygulamak için yukarıya bakın, çubuğu üst kirpiklerinizin dibine yerleştirin ve ileri geri sallayarak kirpiklerinizin tabanını kaplayın. Ardından çubuğu kirpiklerinizin ucuna doğru yukarı doğru çekin, çekerken kirpiklerinizin her tarafını kapladığınızdan emin olun ve topaklanmayı önlemek için yavaşça hareket edin. Katlar arasında ürünün kurumasına izin vermemeye dikkat ederek, istediğiniz kalınlık ve görünümü elde edene kadar ek kat rimel uygulayın

Meraklısına Maybelline Lash Sensational Maskara Muadili videosu ile ilgili başka bir deneme ve karşılaştırma videosunu da aşağıya ekliyorum.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz. Bu arada güzel rimel önerilerinizi de yorumlarda bekliyorum 🙂

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: