Genel-makyaj Home

Modaturkiye'yi Bilmeyeniniz Kaldı mı?

Banner.png
  • Save

Severek takip ettiğim bir moda sitesinden, bu yıl 15. yaşını kutlayan Türkiye’nin ilk moda sitesi Modaturkiye.com’dan bahsetmek istiyorum sizlere.
Senelerdir biliyorum bu siteyi; çizgilerini hiç değiştirmeden, sadece moda kavramına odaklanarak yayın yapıyorlar. Binlerce defileye ait yüz binlerce catwalk fotoğrafı dahi, sitenin devasa arşivini açıklamak için yeterli olmayabilir. Binlerce moda çizimi, okurlardan gelen yine bir o kadar stil fotoğrafı vs o kadar geniş bir içerik söz konusu ki, haftalarca ara vermeden gezseniz bitiremezsiniz siteyi.

Sokak modası konseptini de yine Modaturkiye getirdi Türkiye’ye. 10 Sene kadar önce Nişantaşı, Bağdat Caddesi gibi şık semtlerde fotoğraf çekmeye başladılar; hala da bu lüks semtlerde rastlayabilirsiniz sitenin fotoğrafçılarına.
Yabancı moda haftalarına da katılıyorlar. Pek çok defile ve moda haftasından başka yerde
bulamayacağınız özel içerikler paylaşılıyor. Ve hatta bazı etkinlikleri canlı yayınla sunuyorlar zaman zaman; çok yakın zaman önce Burberry defilesi ve Moskova Moda Haftası canlı yayınlanmıştı mesela.

Bugün ne giydim köşesinde ise, pek çok moda bloggerı ve sitenin üyeleri (-ki 30.000’in üzerinde üyesi bulunuyor) günlük stil fotoğraflarını paylaşıyor. Geçtiğimiz aylarda haftanın en şıkına hediyeler de veriyordu site; ama son dönemde yok sanıyorum bu.
Modaturkiye işini doğru ve güzel yapan bir site. Böylesi niş bir konuda yayın yapıp, hiç bir büyük medya grubunun desteğini almadan bugünlere bu şekilde gelebilmesi gerçekten takdire layık. Ve zaten ‘en iyi moda sitesi’ alanında Altın Örümcek gibi onlarca ödülü bulunuyor.

Bilmeyeniniz varsa mutlaka göz atmanızı öneriyorum: Modaturkiye

Bir Cevap Yazın

Share via
Copy link
Powered by Social Snap
%d blogcu bunu beğendi: