Mutlu İnsanların Her Gün Yaptığı 8 Şey

mutluluk

Güne güzel başlamak için iyi niyetlerle uyandın. Ama soğuk bir sabah ve işe giderken beklenmedik bir trafikten sonra, bu iyi niyetler kaybolabilir. Fakat bazı insanlar nasıl oluyor da hep iyi bir ruh halinde? İşte mutlu insanların her gün yaptığı 8 şey :

1- Hedef Belirlerler

Bazıları bunu bir yapılacaklar listesi olarak adlandırır, ancak beyninizi bir kaç zorunlu görev için organize etmek sadece 2 dakikanızı alır. Gün sonunda daha başarılı (ve daha mutlu) hissetmek için odaklanmanıza yardımcı olabilir. Hedefleri günlük olarak belirlemek her zaman daha iyi hissettirir.

2- Her Gün Minnettarlığını Gösterirler

Şükür egzersizlerini hiç duydunuz mu? Gün içinde ufak molalar verip aynada kendinize gülümsemek bile oldukça iyi hissettirir. Bazı küçük şeyler için teşekkür edin ve hatta bunları not edin.

3- Doğada En Az 15 Dakika Harcarlar

15-20 dakika gibi kısa bir süre bile taze hava almak için dışarıda biraz yürüyüş yapmak (örneğin, öğle tatilinde) ruh halinizi çarpıcı bir şekilde artırabilir ve stresi azaltabilir.

doğa-gezisi

4- Az Bile Olsa Kendilerine Zaman Ayırırlar

İşler karışık ve çok mu yoğunsunuz? Ya da çocuklusunuz. Yine de kısa bir ara verip bir dergi karıştırıp, kitap okumak ya da kendi kendinize dans etmez size kesinlikle iyi gelecek. Bu lüks için sadece 30 dakikanız bile olsa kendinizi harika hissedeceksiniz..

5- Kahvaltı Ediyorlar

Ayakta ya da ofiste yapabileceğiniz kahvaltıları biliyor musunuz? Hemen kendinize bir saklama kabı alın ve kahvaltınızı yanınızda taşıyın. Kısa bir zaman bile olsa kahvaltıyı atlamayın. Kendinizi daha sabırlı hissedeceksiniz.

6- Bol Su İçiyorlar

Yapılan bir araştırmaya göre kahvaltıyı atlamak gibi, (bir gün için tavsiye edilen sekiz bardak içmeyerek) ruh halinize kesinlikle kötülük yapıyorsunuz. Su şişesini her zaman yanınızda tutmanın daha iyi bir yolunu bulmalısınız.

7- Müzik Dinlerler

Araştırmalar sevdiğiniz şarkıların kesinlikle neşenizi arttırdığını gösteriyor. Müziğin sesini açın ve havaya girin!

uyku-zamanı

8- Uyku Saatini Kaçırmazlar

Uyku her şeydir! Kendinize bir uyku saati ayarlayın ve bu saati aşmayın. Evet en sevdiğiniz dizinin ortasında olsanız bile! 

Sevgilerle.. 

Yorumlarınız benim için değerli!