Mutluluk Kürleri – Dr.Ümit Aktaş (2016-Kitap)

“21 günde yeni nesil beslenme programı ile enerjini artır, zayıfla, depresyonu yen, kronik yorgunluğa son ver !” Kitabın kapağında yazan bu kelimeler sayesinde hemen aldım tabi ki 🙂 Çünkü bunların hepsi bende var. Kitabı hızlıca okudum. Her sayfanın altında araştırmaların kaynağı mevcut. Aklınızda hiç soru kalmıyor.

Kitap farklı bölümlerden oluşuyor. İlk bölüm depresyon ve ilaç sektörü üzerine yazılmış. Sonraki bölümde sağlıklı beslenme ve ideal kilo konusu anlatılıyor. Kitabın son bölümü 21 günlük sabah-öğle-akşam menülerinden oluşuyor. Ayrıca mesela o gün kahvaltıda mıhlama varsa tarifi de yazıyor. Evet kahvaltıda mıhlama var 🙂

Menüler diyet menülerinden oluşmuyor gayet sağlıklı ve lezzetli menüler. 21 gün bunları yiyin zaten aşırı mutlu olursunuz bir de üstüne sağlıklı. Benim en çok ilgimi çekenler kısa kısa detoks tarifleri oldu. Ayrıca çocuk beslenmesinden de bahsedilmiş.

Bu kitabı sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek isteyen ama nereden başlayacağını bilmeyen herkese öneriyorum.

Ayrıca depresyondayım diyen, özellikle antidepresan kullanan herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Mutlaka okumalısınız. Aslında ilaçların sadece bir ticari oluşum olduğunu çok güzel anlatmış. Kitapta besin takviyelerinden de bahsediyor.

Ben omega-3 takviyesi kullandığım 1 aylık dönemde hem ruhsal hem de fiziksel açıdan çok iyi durumdaydım fakat aileden gelen bir kan hastalığım olduğundan şüphelendiğim için bırakmak zorunda kaldım. Omega – 3 çoğu kişinin bildiği gibi şişmanlatmıyor aksine sağlıklı yağlar her zaman zayıflatır. Ayrıca unutkanlığım, halsizliğim gitmişti omega-3 kullanırken. Kitapta zaten ayrıntılı anlatılıyor. Ben sağlıklı yaşama değer veren ve öğrenmek isteyen herkese bu kitabı okumasını öneririm. Zaten kendisi en çok satanlar listesinde 🙂

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!