Nesin Yayınevi Çocuk Kitapları Alışverişim

nesin-yayınları

Nesin Yayınevi Instagram sayfasında çocuk kitapları kategorisinde indirim var bu sıralar. Uzun zamandır almak istediğim kitapları bu indirimde aldım. Nesin Yayınevi çocuk kitapları alışverişim aynı zamanda Youtube kanalımda da mevcut. Bu yazının sonuna videoyu da ekleyeceğim.

Öncelikle sipariş sürecimden bahsedeyim. Sepet oluşturmak ve üyelik çok kolay. Gönderim oldukça hızlı ve her aşaması maille bilgilendiriliyor. 2 gün içinde siparişim elimdeydi. Tüm Nesin Yayınları gelirleri Nesin Vakfı’na aktarılıyor. Yayınevinden çıkan çocuk kitapları güzel ve bilgilendirici.

Siparişimdeki her kitabı ayrı ayrı çok sevdim. Konuların işlenişi, kitabın teması hepsi çok güzel ve anlatımı asla yormuyor. İlgisi hemen dağılan oğlum hepsini sonuna kadar dinledi. Hatta baştan dört kitabı tekrar okuduk.

Nesin Yayınevi Kitaplarından Seçtiklerim

Eloise ve Diğer Yaratıklar

Böceklerden hoşlanan ve incelemeyi çok seven oğlum için oldukça ilginç bir kitaptı. Kitabın çizimleri büyük ve çok ilgi çekici. Her sayfada bir cümle ile anlatılıyor hikaye. O nedenle kitabın tamamını detaylar içeren resimler kaplıyor. Her sayfada uzun süre kalıp tek tek inceledik. Sürekli sorularla ilgisini çektiğini gösterdi. Farklılıklara odaklanan, zamanla tüm çekingenliklerin gideceğine inandıran bir kitap.

Armut’un A’sı Zürafa’nın Z’si – Her Harf Bir Hikaye

nesin-yayinevi
Çocuk Kitapları

Yeni okumaya başlayanlar için eğlenceli bir kitap. İlkokul birinci sınıf öğrencileri ya da harflere meraklı okul öncesi çocukları için çok eğlenceli. A harfinden başlayıp Z’ye kadar her harfe bir kısa hikaye içeren bir çocuk kitabı. Hikayelerin okunması biraz zor çünkü aynı harflerin tekrarları oldukça fazla o yüzden yeni okumaya başlayan miniğe de ebeveynin okuması daha eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum.

Kitapları Hiç Sevmiyorum Artık!

Her yeni kitap açtığımızda istemiyorum diyen oğlana özellikle aldım bu kitabı. Yine yeni okumaya başlayan çocukların bağ kuracağı güzel bir kitap. Harfleri küçük kuş ayakları olarak gören bir miniğin hikayesi. Kitapta kendi çizgi romanlarını yapmaları benim çocuğumun çok hoşuna gitti çünkü geçen hafta aynı şekilde kendi çizgi romanını yapmak istemişti. Kendi kendine kitap okuma hevesi bir anda sönen, okumakta zorlanan çocuklar için mutlaka öneriyorum bu kitabı.

Little Jon

little-jon-book
Little Jon

Türkçesi de mevcut fakat ben özellikle İngilizce olanını aldım. Biraz İngilizce kitaplarla da ilgisi olsun istiyorum. İlk başta okurken çok sıkıldı Türkçe okudum ama aralarda “It’s a bird!” gibi kısa cümleler olunca o kısımları özellikle İngilizce okudum. Hoşuna gitti. Bu kitabın hayal gücünü destekliyor ve küçük ıvır zıvırlarla uğraşmayı seven çocukları özellikle kendine çekiyor.

Kitap alışverişlerimi genel kitap sitelerinden yapmayı seviyorum ama bazı yayınevlerinin kendi sitesine özel indirimleri olunca kaçırmak istemiyorum. Nesin yayınevinden daha önce sipariş vermemiştim. Yetişkin kitapları var elimde ama çocuk kitaplarını bilmiyordum. Özellikle okul öncesi set halinde kitaplarına bayıldım. Baskı kalitesi, çizimlerin ilgi çekici olması çok güzel. Okul öncesi kitap setlerinden de alıp denemek istiyorum. Farklı 3 set gördüm ben. İlk başta kitapları tek tek alıp konularını, içeriklerini incelemek istedim. Şimdi gönül rahatlığıyla kitap setlerinden de sipariş verebilirim.

Aşağıdaki videoda alışverişimin tamamını ve kitapların bazı iç sayfalarını görebilirsiniz.

Eğer bu yazıyı faydalı bulduysanız arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Çocuk Kitapları Alışverişim

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!