Novakid Uygulamasını Denedik

Bu sene 8 yaşındaki oğlum için yabancı dil dersi almak istiyordum. Öncesinde İngilizce öğrenme uygulamalarını denemek istedim. Tabletten ya da bilgisayardan kolayca online görüşme ile ders alabileceğim uygulamaları araştırdım. Arkadaşımın tavsiyesiyle Novakid uygulamasını denedik. Uygulamanın ücretsiz deneme dersi yapmayı sağlıyor olması çok iyi. Üstelik ilk ücretsiz İngilizce dersiniz anadili İngilizce olan bir öğretmen tarafından veriliyor.

Novakid Uygulamasını Çocuğum Sevmedi

Birçok dil öğrenme uygulaması, son derece kullanışlı ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun nedeni kısmen, bir öğrencinin boş zamanı olduğunda kullanılabilmesidir. Kısa süreli aktivite çalışmaları, hedef dile maruz kalma ve temel kelime dağarcığı, okuduğunu anlama ve dinleme becerilerini geliştirmenin en iyi yoludur. İyi tasarlanmış bir uygulama aynı zamanda sezgisel bir Kullanıcı Arayüzüne sahip olmalıdır. Ek olarak, dil öğrenme uygulamaları birden çok platformda indirilebilir ve kullanılabilir. Novakid uygulaması tüm bunları karşılıyor. Novakid ücretli mi derseniz evet ama ilk deneme dersi bedava. Sonrasında size bir fiyat teklifi yapılıyor. Kabul ederseniz ücret çekiliyor. Yani ilk deneme dersi için bir ücret talep edilmiyor.

Ben ne kadar sevsem ve faydalı bulsam da oğlum uygulamayı sevmedi. Bunun nedeni uygulamanın kötülüğü değil oğlumun hiç İngilizce bilmemesi ve sorulara doğru yanıtlar verememesi oldu. Öğretmen oldukça eğlenceliydi. Oğlumun aksine arkadaşımın çocuğu çok sevmiş ve hemen yeni birçok kelime öğrenmişti.

Bir yandan şunu da gördüm aslında çocuğuma tablette İngilizce alıştırmalar, etkileşimli testler olan bir uygulama yüklesem de öğrenecekmiş. Mesela öğretmen sürekli sayıları ya da renkleri içeren bir çok renkli ve sesli örnek çözdürdü. Dersin sonunda çocuğum renkleri öğrenmişti. Çünkü sık sık tekrar etti ders boyunca.

Fiziksel kitapların aksine, dil öğrenme uygulamaları anında geri bildirim ve tekrar için destek sağlar. Bir dili öğretmeyi sesli veya video kliplerle birleştirir. Novakid bu açıdan oldukça hareketli ve enerjik bir öğrenme deneyimi sağlıyor. Bu şekilde, gün boyunca önemli kavramlar size hatırlatılacaktır. Yeni kelimeler ve telaffuzlar öğrenmek için dil öğrenme uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

Özellikle anadili İngilizce olan kişiler, dili nasıl kullandığınıza bağlı olarak size geri bildirimde bulunur. Diğer anadili İngilizce olanlardan öğrenme fırsatına sahip olacağınız için konuşma becerilerinizi de geliştirir. Novakid 4-12 yaş için uygun bir uygulama. Bence mutlaka bir ücretsiz deneme dersi oluşturun ve siz de deneyin.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!