Ofiste Gün Boyu Kalan Makyaj İçin 5 Öneri

Captura-de-Tela-2012-10-18-às-19.32.56-e1356199823735

Sizde benim gibi sabah evden çıkarken kendinizi harika edip gün sonuna doğru yüzü eski solgun haline geri dönenlerdenseniz bu yazı sizin için 🙂 Bir ara sabah makyajımı yapmış, saçlarım maşalı kendimi harika hissederken daha öğle tatiline çıkmadan tüm makyajım uçup gitmiş oluyordu. Şimdi hem makyajım her zaman taze kalıyor hem de saçlarımın maşası hemen sönmüyor. İşte size iş yerinde gün boyu makyajınızın taze kalmasını sağlayacak fikirler;

1- Mutlaka suya dayanıklı ürünler kullanın. Göz makyajınızda maskarayı mutlaka kullanın. Hatta hiç makyaj yapmasanız bile en azından maskara sürebilirsiniz. Maskarayı göz kalemleriyle destekleyin. Gözün içine ve dışına hafif bile olsa süreceğiniz göz kalemi gün boyu maskaranın rengini destekler.

IMAG2968

2- Fondöten, BB Krem veya CC Kremden sonra mutlaka ten renginize uygun pudra sürerek makyajı sabitleyin. Makyaj malzemelerinizi seçerken, özellikle fondöten konusunda, cildinizin yağlı veya kuru olmasına göre ürünü alın.

3- Fark etmeden yapılan en büyük hata da yüzünüze elinizi sürmektir. Gün boyu elinizi yüzünüze sürmemeye çalışın.

4- Dudak kalemi kullanın. Rujunuzun çıkmamasını istiyorsanız, hem kalıcılığı yüksek rujları tercih edin hem de mutlaka dudak kalemi kullanın. Örneğin ben gratisten aldığım İsabella Dupont ve Emily dudak kalemlerinden oldukça memnunum. Sadece yemekten sonra eğer gözüme hoş gelmezse hafif renkli bir nemlendirici sürerek tazeleyebiliyorum.

5- Yanınızda makyaj çantanız her zaman bulunsun. Ruj ve göz kalemi çok fazla dayanan ürünler değiller. O yüzden yine de çantanızda her zaman taşıyın.

Sevgilerle..

Benzer Yazılar;

Makyaj Çantanızı Yaza Hazırlayın!

Sevgililer Günü Saç – Makyaj Önerisi

Makyaj Çantanızda Olması Gereken 5 Fırça

Kış Makyaj Önerileri (Winter Makeup Ideas)

Yorumlarınız benim için değerli!