Ofisteki Stresi Azaltmanın 9 Yolu

Hava güneşli, bir yanda kuş sesleri, bir yanda cıvıl cıvıl konuşan insanlar. Ama ben bunların hepsini pencereden izliyorum çünkü ofisteyim. Lanetli gibi çalıştığım yerin bahçesi, peyzajı o kadar güzel ki size anlatamam ve ben bu bahçeyi sadece öğle yemeğinde yemekhaneye gitmek için kullanıyorum. Masa başından ayrılamadığım bir işim var. Yine de bunlar beni üzemez 🙂

İş hayatı çoğu insan için gerçekten çok yıpratıcı, özellikle masa başında çalışan insanlar için. Yaz ayları gelirken sizde benim gibi odanızda streslenirsiniz, ofis araç gereçlerini yemeye çalışırsınız diye düşünerek birkaç ipucu toparladım ortaya, buyurunuz:

Uzmanlar ekran başında 20 dakikadan fazla durmamanız gerektiğini söylüyor. Outlook’un takvimini kullanarak, bilgisayarınızın sizi 20 dakikada bir uyarmasını sağlayın. Ofisteki stresi azaltmanın en iyi yollarından birisi küçük molalardır. Ofis stres topu da alabilirsiniz.

Stresi Azaltmanın Yolları

Akşamları meditasyonla, yogayla ilgilenmeye çalışın.

Ayrıca işyerindeki gergin ortamdan biraz uzaklaşmanız için hafif bir müzik çalabilirsiniz arka fonda.

Akşam yatağa nasıl bir psikolojiyle yatarsanız sabahta genelde aynı psikolojiyle kalkarsınız. Ayrıca yataktan kalkarken ki ruh haliniz tüm gününüzü etkiler. Bu nedenle sabah güne uyandığınız için teşekkür ederek başlayın işinize yarayacağına eminim. Stresi azaltmanın yolları arasında benim en sevdiğim.

Güne doğru başlayın!  Günü planlama, iyi beslenme ve olumlu bir tavırla başladığınızda, işinizin stresinin daha kolay geçtiğini görebilirsiniz.

Yaptığınız şeyin yeterli olup olmadığını asla bilmiyorsanız, amirinizle konuşmanız yardımcı olabilir. Beklentileri aşmak ve onları karşılamak için stratejileri tartışmak için zaman ayırabilirsiniz. Bu, ikiniz için de stresi azaltabilir!

Stresi azaltmanın yolları

Kişilerarası çatışma , fiziksel ve duygusal sağlığınıza zarar verir. İş arkadaşları arasındaki çatışmadan kaçmak zor olabilir, bu nedenle işte çatışmadan olabildiğince kaçınmak iyi bir fikirdir. Dedikodulara karışmamakla başlayabilirsiniz.

Doğal olarak düzensiz bir insan olsanız bile, önceden organize olmayı planlamak iş stresinizi büyük ölçüde azaltabilir. Zamanınızla organize olmak, sabahları geç kalmamak için daha az acele etmek ve günün sonunda dışarı çıkmak için daha az acele etmek anlamına gelir.

Rahatsız bir sandalyede sadece birkaç dakika oturuyorsanız stresli olduğunuzu fark etmeyebilirsiniz, ancak işteyken pratikte o sandalyede yaşıyorsanız, sırt ağrınız olabilir ve strese karşı daha tepkili olabilirsiniz. Ergonomik ofis sandalyesi araştırmalarına başlayın.

Çoklu görevleri unutun. Bir zamanlar kişinin zamanını en üst düzeye çıkarmasının bir günde daha fazlasını yapması için harika bir yol olduğunu düşünüyorduk. Bununla birlikte, insanlar sonunda, kulaklarında bir telefon varsa ve aynı zamanda hesaplamalar yapıyorlarsa, hızlarının ve doğruluklarının (akıl sağlığından bahsetmiyorum bile) genellikle zarar gördüğünü anlamaya başladılar.

Birçok insan, yerleşik bir yaşam tarzına öncülük etmenin kötü etkilerini hissediyor. Öğle tatilinde biraz egzersiz yaparak (yürüyüş olabilir) iş stresinin fiziksel ve zihinsel etkileriyle mücadele edebilirsiniz.

Başarılı biri olmak, kendiniz hakkında iyi hissetmenizi sağlayabilir ve işte başarılı olmanıza yardımcı olabilir, ancak mükemmeliyetçi olmak sizin (ve çevrenizdekiler) için sorunlar yaratabilir.

Özellikle yoğun, hızlı tempolu bir işte her şeyi her seferinde mükemmel bir şekilde yapamayabilirsiniz. Mükemmeliyetçilik tuzağından kaçınmak için iyi bir strateji, her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak ve çabalarınız için kendinizi tebrik etmek için zaman ayırmaktır.

Yine de çok stresliyim derseniz şimdi şu anda bütün işinize birkaç saniye ara verip gülümsemeyi deneyin. Gülümsemek her zaman işe yarar 🙂 Mutsuzlukla baş etmek için başka öneriler için buraya tıklayın.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

 

Yorumlarınız benim için değerli!