Olumlama Defteri Tutmaya Başlıyorum

İşte en sevdiğim şey! Yeni bir defter almak için bahane bulmak. Bugün sonucunu çok merak ettiğim bir sınav açıklanacak. Bu sınavın sonucu için sabahtan beri Olumlamalar yapıyorum. Az önce Akasya Aslıtürkmen YouTube kanalında yazdığı tüm olumlamaların gerçek olması ile ilgili bir video izledim. Videoda hayallerinin nasıl gerçekleştiği çok güzel anlatılmış bu videonun verdiği yetkiye dayanarak ben de olumlama defteri tutmaya başlıyorum arkadaşlar!

Kendisi küçük bir deftere hayalindeki her şeyi yazmış. En ince ayrıntısına kadar. Örneğin bir kız çocuğu olduğunda fiziksel özelliklerinin nasıl olacağı hakkında bile yaş yaş ayırmış. Aslında basit tanımıyla bir hayal defteri tutuyoruz. Fakat bunu yazarken istiyorum falan değil. Oldu şeklinde yazıyoruz. “Bu yıl girdiğim sınavı kazandım.” “Bolluk ve bereket içinde yaşıyorum.” “Başarı hayatıma akıyor.” gibi gibi…

Olumlama Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Olumlu bir olumlamadan en fazla değeri elde etmek için, onu yazın ve sessizce ezberden okuyun. Bu şekilde, bilinçaltınıza yerleşecektir. Olumlamaları düzenli olarak tekrarlamak, dayanıklılık, odaklanma ve olumlu düşünme geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu konuda en büyük etkiyi sabah saatlerinde gördüğümüz yazıyor. Hayatınızı Değiştirecek Bir Yöntem: Sabah Sayfaları “Morning Pages” başlıklı yazımı okuyarak sabahları iyi dilekleri yazmanın önemini ve gerçekleşme ihtimalinin yüksekliğini görebilirsiniz.

Çevremde yüksek enerji göndererek olumlama yapan ve bunların karşılığını alan çok fazla arkadaşım var. Birkaç konuda kendim de yoğunlaşarak gerçekleştiğini gördüm. Sadece bilinçaltına bir beyan gönderirken açık bir şekilde ve hayırlı bir süreçten geçerek olmasını hatırlatmanın gücüne inanıyorum. Örneğin sadece mobilyalarımı değiştiriyorum diye yoğunlaşmak yerine hayırlı bir şekilde sağlıkla mobilyalarımı değiştiriyorum demenin öneminden bahsetmek istiyorum. Çünkü evimizi su basıp mobilyaları değiştirmek zorunda kalmak istemeyiz. Bu gerçekten bir arkadaşımın başına geldi.

Olumlama Örnekleri

  • Harika bir gün geçirmek için tam ihtiyacım olan mükemmel miktarda uyudum.
  • Kolayca lezzetli, besleyici bir yemek yapabilirim.
  • Ben refah için bir mıknatısım. Para tıpkı soluduğum hava gibi hayatıma akıyor.
  • Aşığım ve aldığım sevgiye değerim.
  • Günlük antrenmanlarımdan zevk alıyorum, beni enerji ile dolduruyorlar.
  • Hayatımın her alanında başarıyı hak ediyorum.

Şu anda, o anda nasıl hissettiğinize dair gerçekten dürüst bir açıklama yazın. Bunu olumluya çevirin ve dikkatinizi minnettar olduğunuz şeylere ve etrafınızdaki iyiliğe odaklayın. Pozitif yazılar yazın ve negatif kelimeler kullanmayın. Olumlamalarınızı yüksek sesle söyleyin ve hedeflerinizi tezahür ettirin. Bunları yazarak takip edin.

Bir görselleştirme yazın. Bu, sabah rutininiz, günün bir parçası veya odaklanmak istediğiniz gelecekteki bir hedef olabilir. Ayrıntılı olarak görselleştirin: Ne giyiyorsunuz? Neredesin? Başka kim var? Ne yapıyorsun? Nasıl hissediyorsun? Nasıl görünüyorsun? Bir yere yazın ve ardından gözlerinizi kapatmak ve hepsini kafanızda canlandırmak için 5-10 dakika kadar zaman ayırın.

Peki olumlama kaç gün yapılmalı? Kimi kaynaklarda bir alışkanlığın yerleşmesi için 21 gün denilse de bazı kaynaklar da bu 21 günü aslında yalanlıyor. İsteğinizi yazın olumlamalarınızı yapın ve bunu her gün okuyun. Kendinize bunun için en az 30 gün verin. Sabah ve akşam yatmadan olumlama cümlelerinizi en az 3 kez okuyun. Okuduktan sonra da kafanızda bunları en ince ayrıntısına kadar görselleştirin. Bununla birlikte pek çok kaynakta olumlamaların sadece birine odaklanıp birkaç olumlama üzerinde çalışmamanın gerekliliğinden de bahsediliyor.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

1 Comment

  1. Awesome👍👏👏

Yorumlarınız benim için değerli!