OpenAI ChatGPT Nasıl Kullanılır?

Ulusal gündemimiz epey yoğunken arka planda pek çok gelişme yaşanıyor. Çağı ve teknolojiyi de her zaman yakalamak gerekiyor. Hem kendimizi hem çocuklarımızı geliştirmek ve korumak için bunlardan uzak kalmamak şart bana göre. Bu yazıda internette bambaşka bir boyut açacak bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. OpenAI ChatGPT Nasıl Kullanılır? OpenAI ChatGPT nedir?

OpenAI ChatGPT nedir?

ChatGPT, yapay zeka teknolojisi tarafından yönetilen ve chatbot ile insan benzeri konuşmalar ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan doğal bir dil işleme aracıdır. Dil modeli soruları yanıtlayabilir ve e-posta, deneme ve kod oluşturma gibi görevlerde size yardımcı olabilir. Yakın zamanda Google’ın yerini alacağı da konuşuluyor. Chat GPT Türkçe olarak da kullanılabiliyor.

Bu yazı da ilgini çekebilir: Stephen Hawking – Sıradan İnsanların Soyu Tükenecek Mi?

OpenAI’nin kurucularından biri olan Elon Musk, ayrılmadan önce “ChatGPT korkunç derecede iyi. Tehlikeli derecede güçlü yapay zekadan uzak değiliz” dedi. OpenAI şefi Sam Altman,  Twitter’da  ChatGPT’nin başlatıldıktan sonraki ilk beş gün içinde 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. ChatGPT henüz araştırma aşamasında olduğu için kullanımı ücretsizdir ve istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan uyarılar çıkacak;

OpenAI ChatGPT Nasıl Kullanılır?

En basit tanımıyla yapay zeka tabanlı sohbet robotu olan Chat GPT ücretsiz olarak kullanılabiliyor. İşte ChatGPT kullanmak için yapmanız gereken adımlar 👇

  1. Bilgisayar veya telefonunuzdan https://chat.openai.com web sitesini açın.
  2. OpenAI üyeliğiniz varsa “Log in” butonuna basıp hesabınıza giriş yapın. Hesabınız bulunmuyorsa “Sign up” butonuyla üye olun.
  3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra açılan sohbet ekranından ChatGPT’yi kullanabilirsiniz. 

Modelin basit soruları cevaplamanın yanı sıra birçok işlevi vardır. ChatGPT sizin için makaleler yazabilir, sanatı ayrıntılı bir şekilde açıklayabilir, yapay zeka sanat yönlendirmeleri oluşturabilir, felsefi konuşmalar yapabilir ve hatta kod yazabilir . 

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!