Parlak ve Gergin Ciltler için Yapmanız Gerekenler

güzellik3

Her kadın cildinin parlak, sıkı ve pürüzsüz görünmesini ister. Parlak ve pürüzsüz bir cildin sırrı hiç kuşkusuz onu her zaman bakımlı ve temiz tutmaktır. Cilt bakımında her akşam yüzünüzü yıkayıp ardından bir nemlendirici krem sürmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. O gün makyaj yapmasanız bile dışarıda ki toz ve kir cilt gözeneklerinde toplanır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra havlu yerine havlu peçetelerle silerseniz daha temiz bir şekilde kurulamış olursunuz.

Özellikle yaz aylarında mutlaka evden çıkmadan yüzünüze güneş koruyucu bir krem sürmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Cilt güzelliği ve sağlığı sadece dışarıdan müdahaleyle değil aynı zamanda içeriden de düzeltilmelidir. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler, meyveler yemek cildinize ayrı bir ışıltı katacaktır. Portakal, domates, havuç gibi yiyecekler hem cildinizin gergin olmasını hem de parlamasını sağlar.

çilek-maskesi

Daha önce blogumda yazdığım Boyun Germek ve Gıdı Eritmek için Yüz Yogası isimli yazıya tıklayarak yüzünüzün daha gergin nasıl görüneceğini de öğrenebilirsiniz.

Her gün yüzünüzü temizleyerek yatmanın dışında haftada bir de çok sert parçaları olmayan bir yüz peelingi ile cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Benim cilt bakımında kullandığım ürünler sırasıyla şöyle;

Neutrogena “Tek Adımda Makyaj ve Yüz Temizleme Jeli”

Neutrogena Visibly Clear Siyah Nokta Temizleyici Tonik Yorumları

L’oreal Paris Skin Perfection Cilt Kusursuzlaştırıcı Günlük Nemlendirici

Önce yüzümü makyaj ve yüz temizleme jeliyle yıkıyorum, sonra toniğimi sürüyorum ve ardından da günlük nemlendirici. Ben şu ana kadar kullandığım ürünlerden en çok bu üçünden memnun kaldım.

Sizin cilt bakımında uyguladığınız yöntemler nelerdir, yazarsanız sevinirim 🙂

Sevgilerle..

1 Comment

  1. […] Bu yazı da ilgini çekebilir: Parlak ve Gergin Ciltler için Yapmanız Gerekenler […]

Yorumlarınız benim için değerli!