Platonik Aşıkların İzlemesi Gereken 5 Önemli Yol

Eskiler platonik aşklar için “Ben sana hayran, sen cama tırman” diye bir deyim kullanırlar. Ancak, platonik aşkın gerçek aşka dönüşmesi asla imkansız değildir. İzlenecek yollardan birisi aşk büyüsü olabilir. Keza olumlu etkilerini gördüğünü söyleyen pek çok kişi bulunmaktadır. Fakat, daha sıradan yollar da platonik bir aşkı bir sevdaya dönüştürme yolunda etkili olabilmektedir. Burada elbette önemli olan platonik olduğunuz kişinin en azından varlığınızdan haberi olmasıdır. Bir ünlüye karşı duyulan platonik sevgiden bahsetmiyoruz. Orası bambaşka bir konu. Ancak, standart platonik hislerin karşılık bulması mümkündür.

1. Karşılıklı Ortak Sınırları Ayarlayın

Platonik bir ilişkinin samimi bir ilişkiye dönüşmesi zaman alırsa iş daha kötü olabilir. Kalp kırıklığı ve incinme garantidir. Bu yüzden eli biraz çabuk tutmakta fayda vardır. İkiniz de birbiriniz için sağlıklı sınırlar oluşturmaya karar verirseniz, bu sizi bir sürü endişeden kurtarabilir ve birbirinizin görüş ve ihtiyaçlarına saygı gösterebilir hale gelirsiniz. Bu karşı taraf üzerinde olumlu etki yapacaktır. İnsanlar yaşam ve fikirlerine saygı gösterilmesinden hoşlanır.

2. İletişimi Asla Koparmayın

Bazı kişiler daha en baştan yenilgiyi kabul eder ve ne kadar aşık olursa olsun platonik hisler beslediği kişiden uzaklaşmaya çalışır. Bu hiç de doğru bir hareket değildir. Belki de var olan şansınızı sıfıra indirmenize neden olacaktır. İletişim kopmamalıdır, ancak abartıya da kaçılmamalıdır. Doğru işaretler alınana kadar aynı şekilde devam edilmelidir. O işaretin ise şekli değişebilir. Zaten gördüğünüzde anlamamanız imkansızdır.

3. Fırsat Bulunduğunda Flörtleşmeden Asla Kaçınmayın

Flörtleşmek beklediğiniz işareti alma yolundaki en önemli silahlarınızdan biridir. Şaka yollu bile olsa ona iltifat etmekten, ufak tefek flörtöz cümleler kurmaktan asla kaçınmayın. Bunu dostça şakalaşma olarak görmesini engellemek adına dostların değil aşıkların kurabileceği tarzda cümleler kurun. Örneğin, herkes ona bugün saçlarının güzel olduğunu söyleyebilir. Bu gayet dostçadır. Ancak, o güzel saçlarının sizin için bir anlam ifade ettiğini söylemek… İşte bu dostun değil aşığın yapacağı bir harekettir. Sizin onu sevdiğinizi bilmesinin kötü bir yanı yoktur. Hatta gizlemek zararınıza olur.

4. Aranızda Yaşanan Her Şeyde Kusursuz Bir Denge Kurun

Bu denge platonik aşkın gerçek aşka görmesi ve sizi kendi hemcinsi gibi görmesi arasındaki ince çizginin temelini oluşturacaktır. Onun hakkında çok şey öğrenmeye, sırdaşı olmaya asla kalkmayın. Size güveni bir arkadaşa ya da kankaya değil bir sevgiliye olan güvene dönüşmelidir. Aksi takdirde arkadaşlık bölgesinden dışarıya adım atmanız epey zorlaşabilir. Her şeyi kararında bırakın. Sohbetinizin sınırlarını koyun. Ona yardım ettiğinizde sınırlarını koyun. Onun sevgilisi olmak istediğinizi asla unutmayın. En yakın arkadaşı ve kardeş gibi gördüğü biri değil. Bu yüzden amaçlarınıza göre hareket etmenizde fayda var.

5. Ona Karşı Biraz Savunmasız Görünün

Hepimiz duygularla dolu insanlarız. Platonik bir ilişkiye sahip olmak, birine karşı derin bir bağ ve yakınlığa sahip olmaktır. Kendiniz hakkında savunmasız olmak, platonik bir ilişkide pek çok seviyeyi ortaya çıkaracaktır. Partnerinizle ne kadar şeffaf olursanız, bağınız o kadar güçlü olur. Bir insanı içten dışa tanıdığınızda, onun sizin bir parçanız olduğunu bilirsiniz. Platonik ilişkiler yalnızca deneyimi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda size kendiniz hakkında daha fazla bilgi verir. Bencillikten koparılmış ve dinginlikle dolu bir bağdır. Karşınızdaki kişi sizi üzebileceğini ve kalbinizi kırabileceğini bilsin. Elinin altında garanti biri gibi asla hissetmesin. Size karşı böyle hissederse dönüşü olmaz. Gerçi, aşk büyüsü ile bu dönüş sağlanabilir, ancak bu denenebilecek son yöntemlerden biridir. Öncelikle ana akım yollar denenmelidir.

**İş birliği yazısıdır.

Yorumlarınız benim için değerli!