Ryan Terry Önerileriyle Kasları Geliştirmek

Arnold Classic Avrupa ve İngiltere yarışmalarında şampiyonluk kazanan Ryan Terry önerileriyle kasları geliştirmek ister misiniz? Ryan Terry programı uygulamak için onun önerilerine göz atabilir ve keskin hatlara, gösterişli kaslara sahip olabilirsiniz. Önce onunla ilgili biraz bilgi verelim.

Ryan Terry doğum tarihi 14 Kasım 1988. Ryan Terry boy kilo 1.73 m/ 91 kg.

Terry öncelikle kas geliştirmek için sıkı bir çalışma öneriyor. Bu çalışma sürekli olmak zorunda. Bir hafta spora gittim ertesi hafta 3 gün ara verdim tarzı bir spordan bahsetmiyoruz. Ryan Terry hacimli baklavalar için haftada iki gün 1 saat karın kası antrenmanı yaptığını söylüyor. Her gün karın kası çalışmanın zararlı olduğunu ve kendilerini onarmaları için onlara zaman tanıdığını ekliyor. Bu arada Ryan Terry Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

İlgili İçerik: Karın Kası Egzersiz Planı

Aynı zamanda sürantrenmandan kaçınıp uzun vadeli bir kas gelişimi için failure tekniğini temel kas geliştirici hareketlerin son setinde uygulamanızı öneriyor. Özellikle girya kullanmak önemli diyor. Yağsız ve kaslı bir vücut için en etkili aletlerden birinin girya, kettlebell olduğunu söylüyor. Girya vücuttaki tüm kasları uyaran bir antrenman yapmanıza olanak tanır.

ryan terry

Karın kaslarını çıkarırken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de ne yediğiniz değil onu ne zaman yediğiniz. Özellikle yatmadan önce bol kalorili şeyler yiyorsanız yağ kütleniz artar. Bunun yerine kalorilerinizin çoğunu günün erken saatlerinde almanız sizin daha yağsız bir vücuda ulaşmanızı sağlar. Antrenmandan önce ve sonra kesinlikle doğal yiyecekler yemenizi öneriyor. Tavuk, lor peyniri, yumurta, yoğurt ve somon gibi doğal kaynaklara yönelmek önemli. Gıdalarla alınan besinler kas toparlanması açısından daha güçlü bir etkiye sahip. BCAA veya protein tozlarını rafa kaldırıp doğal amino asit kaynaklarına yönelebilirsiniz.

Temiz Beslenmek

Temiz beslenmek için yiyeceklerinizi önceden hazırlıyorsanız daha yaratıcı yemeklere yönelebilirsiniz. Örneğin eğer haftalık yiyeceğiniz içerisinde kıyma varsa bu kıymalı yemeği pazar günü pişirip bütün hafta boyunca pilav ya da yoğurtla yiyebilirsiniz. Her gün aynı şeyi yemek yerine ana yemeğin yanına ekstra bir şeyler ekleyerek temiz beslenmeyi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Hazırladığınız bu yiyecekler için akıllı kaplar kullanmanız önemlidir. Haftalık yiyeceği önceden hazırladıysanız pişirdiklerinizi doğru bir şekilde porsiyonlamanız gerekir. Böylece aşırı yemekten kurtulmuş olursunuz. Özellikle salata ve çerezler için cam kavanozları kullanabilirsiniz dökülme ve sızdırma derdi de olmaz.

Düşük hacimli ve yüksek yoğunluklu antrenmanları deneyin. 8×2 Şeklinde tekrar ve set planlarıyla birlikte setleri failure ile bitirerek daha hızlı toparlanabilir ve daha güçlü olabilirsiniz. Kardiyo çalışmalarını atlamamanız önemli. Eğlenceli kardiyo programları uygulayabilirsiniz.

Fazla vaktiniz yoksa ve yine de bir antrenman çıkarmak istiyorsanız Andy Petranek bir döngü programı öneriyor. – 200 m koşu, 25 squat. Sekiz tur tamamlayın. – 1 dakika koşu, 30 saniye squat. Altı tur tamamlayın. Bu antrenmanı her zaman her yerde uygulayabilirsiniz. Kısa ve oldukça etkili.

4 Comments

  1. Güzel bir özet olmuş. Ancak bu işin gerçeklerine girdiğimizde, sürecin hiç de toz pembe olmadığını yaşayan bilir…

    1. Yorumunuz için teşekkürler. Evet yazıya dökerken kolay gibi gelse de emek, disiplin ve sabır işi..

  2. Ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

    1. Yorumunuz için ben teşekkür ederim

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: