Saç Dökülmesine Çözüm

saçım-dokuluyor

Saç bakımı her kadın ve erkek için önemli. Özellikle saç dökülmesi çoğu insanın kabusu. Sizin için de bu sorunsa saç dökülmesine çözüm önerilerime göz atın!

Yaklaşık 1 ay önce saçıma perma yaptırdım. Daha önce epey bir işlem görmüş saçlarım ve hassaslaşmış saçlarım perma ile iyice kurudu ve yandı. Bu arada hangi kuaföre söylesem permanın saç boyamaktan daha zararlı bir işlem olmadığını söylüyor. Sorun saçlarımın zaten epey hassas olmasındanmış. Perma yaptırdıktan sonra iyi bir bakım yapılırsa saç gayet sağlıklı görünürmüş. 

Neyse ben permayı yaptırdıktan sonra Loreal expert series Curl kullanmaya başlandım. Bukle belirginleştirici olarak aldım bu şampuanı. Çok yerde övgüyle söz ediliyor. Ben de çok beğendim. Fakat saçlarım aşırı dökülmeye başladı. Banyo yapmaya korkar oldum, o derece. Daha sonra arkadaşlarıma sordum ve sağlıklı saçlar tanımının tam karşılığı arkadaşım “kontesce” kendi kullandığı ürünlerden bahsetti. Hatta diğer market kozmetik ürünlere asla para vermememi sadece kendi kullandığı ürünleri almamı istedi. 

Önerdiği ürünler Yves Rocher Saç dökülmelerini engelleyen şampuanı ve Ogx e vitaminli seri şampuanı. Bu şampuanları kullandıktan sonra daha ikinci yıkamada dökülme aşırı azaldı. Her banyoda saç kremi kullanmamı önerdi tabii ki. Ayrıca saç uçları için serumlar bulunuyor onlardan birini alacağım fakat henüz karar vermedim, araştırıyorum. 

OGX E Vitamini şampuanı direkt olarak dökülmelere karşı şampuan. İlk yıkamamı Yves Rocher ile yapıp ikinci yıkamayı bu şampuanla yapıyorum. Kontesce bunu ayrıntılı olarak blogunda anlatmış. Şu linkten yazıya ulaşabilirsiniz.

Organix E Vitaminli Şampuan

Dün de gidip saçlarımı kısacık kestirdim. Omuzlarımdan daha aşağıdalardı şimdi çene hizamın biraz altındalar. Uçlardaki kırıklar da gidince gerçek sağlıklı görünüme oldukça kavuştu. Bu arada OGX serisini kardeşime de önermiştim. İki yıkamada saçları parlamaya ve çok sağlıklı görünmeye başlamış. Hatta arkadaşları sen ne yaptın saçlarına diye soruyorlarmış. O da argan yağlı olan seriyi kullanıyor.

Bunun dışında saç bakım maskeleri ile de haftada bir veya iki kere bakım yapabilirsiniz.

erkek saç modelleri

Yani bundan sonra temiz içerikli ve nispeten daha sağlıklı olduğunu düşündüğüm ürünleri kullanacağım. Tabii saçların sağlıklı olması sadece böyle kozmetik ürünlerle değil aynı zamanda sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı ile de desteklenmeli. Sadece saç bakımı değil genel olarak sağlıklı bir yaşam için kendimize ekstra dikkat etmeliyiz. Çünkü artık her yerde sağlığımızı tehdit eden unsurlar var. Ekranlar, hormonlu, işlenmiş, koruyuculu gıdalar..

Kısacası artık kendimiz için yapabileceğimiz en iyi şey doğal ürünlere ve katkısız şeylere yönelmek. Sizin bu konuda görüşleriniz neler? Ya da hayatınızda neleri değiştirmek ve doğallaştırmak için çaba sarfediyorsunuz? Yorumlarda belirtirseniz sevinirim.. 

Sevgilerle.. 

Yorumlarınız benim için değerli!