Sağlıklı Bir Yaşam İçin 10 Basit Adım

saglikli-yasam

Bazen sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek, günlük yaşamda pek mümkün olmayabilir hatta baskı altında hissedebilirsiniz. Tam zamanlı bir işte çalışmak, iyi ve sağlıklı yemekler yapmaya özen göstermek, maraton için antrenman yapmak, ev yapımı yeşil içecekler hazırlamak, ailenizle / eşinizle kaliteli zaman geçirmek ve her gün bir saat meditasyon yapmak bazen zordur. 😰

Biraz rahatlayın, aslında sağlıklı yaşamın çoğu, günlük olarak yaptığımız küçük şeylerden oluşur. Çok küçük adımlar önce fark edilmezler ancak zamanla tutarlı bir şekilde yapılanlar, büyük sonuçlar üretmek için birikmiş olurlar.

İşte daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam tarzı yaşamak için bazı ipuçları. Günlük yaşamınıza sorunsuz bir şekilde dahil edilebilen basit ve kolay şeyler:

 1. Kahve ya da çay da harika ama güne bir bardak su ile vücudu nemlendirerek başlamak en iyisidir. Sabah bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmek sindirime yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir ve enerjiyi arttırır.
 2. Asansör yerine merdiven kullanmak günlük yaşamınızda biraz daha fiziksel aktivite yapmanın basit bir yoludur. Aynı zamanda bacaklarınızı şekillendirir.
 3. Geleneksel ev temizlik ürünleri sağlığımız için iyi olmayan zararlı kimyasal bileşenlerle doludur. Daha sağlıklı ve doğal alternatiflere geçmek, evinizdeki çevresel toksinlere maruz kalmanızı azaltmanın basit bir yoludur.
 4. Temizlik ürünleri ile benzer şekilde, geleneksel cilt bakımı ve kişisel bakım ürünleri de cildinize düzenli olarak emilmemesi gereken toksik bileşenlerle formüle edilir. Toksik olmayan kişisel bakım ve güzellik ürünlerine geçerek vücudunuzdaki toksik yükü azaltın.
 5. Günlük probiyotik sindirim, cilt sağlığı, bağışıklık, zihinsel sağlık ve daha fazlasına yardımcı olabilir. Probiyotik alımınıza özen gösterin. Her gün mutlaka evde yaptığınız yoğurt, kefir gibi probiyotik bakteri içeren yiyeceklerden bir porsiyon yemeye çalışın.
 6. Sadece kendi mutfak kilerinizde bulunan veya babaannenizin bildiği tüm gıda bileşenlerinden yapılmış gerçek yiyecekleri yemeyi hedefleyin. Hazır ürünleri mümkün olduğunca mutfağınıza sokmayın. Böylece sağlıklı beslenmek kendiliğinden kolaylaşır.
 7. Ev bitkileri iç mekan havasını temizlemeye yardımcı olur . Aynı zamanda yapılan araştırmalar ruh halini, yaratıcılığı ve problem çözmeyi geliştirdiklerini gösteriyor!
 8. Tutumunuzu geliştirmeye çalışın. Olumsuz düşünce kalıplarını tanıyarak ve onlara olumlu düşünceler veya onaylarla karşı koyarak pozitif bir zihniyet geliştirin.
 9. Tek başına düzenli zaman geçirmek, kendinizi tanımanıza, ne yaptığınızı ve ne yapmak istediğinizi kontrol etmenize yardımcı olur. Bazı insanlar yürüyüş yapmaktan, koşmaktan, meditasyon yapmaktan hoşlanır.
 10. Bu genellikle sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olarak göz ardı edilir, her gün hoşlandığınız şeyleri yapmak! İster egzersiz yapın, ister fırında yemekler pişirin, evde küçük tadilat işleri yapın, kitap okuyun, ister TV izleyin, kişisel olarak keyif aldığınız aktiviteleri yapmak için her gün zaman ayırın.

Sevgilerle…

1 Comment

 1. Cok haklısınız🤗🤗💞

Yorumlarınız benim için değerli!