Sağlıklı Ekmek: Siyez Evi Alışverişim

Bu yazıda bir internet sitesinden bahsetmek istiyorum. Daha önce bu linkteki yazımda yeni bir döneme girdiğimi yazmıştım. Sağlıklı beslenmeye başlayarak sağlıklı ürünler almaya çalışıyorum. Ekmek yemiyorum fakat diyet programım bittiğinde illa ki yiyeceğim. Ben yemesem de çocuğum yiyor. O nedenle evde yapılanın yanında sağlıklı ekmek arayışına girdim. Siyez Evi adresine tesadüfen internetten ulaştım. Suadiye’de bir de mağazaları varmış, henüz gitmedim. Siyez Evi alışverişim hakkında buradan yazmak istedim belki sağlıklı ekmek tüketmek isteyenlere bir fikir olur diye.

Kampanya vardı hala devam ediyor mu bilemiyorum ama 4 al 3 öde ile 4 adet atalık tohumdan siyez unlu ekmek aldım. Zeytinli, tam buğday, kuru domatesli ve bol tahıllı. Aynı gün kargo seçeneği de var fakat ben normal kargo seçtim. Hiç sevmediğim bir kargo şirketi olan Aras kargo ile şaşırtıcı şekilde ertesi gün elimdeydi ekmekler.

Favorim zeytinli ekmek oldu, yumuşacık. Eşim ise bol tahıllıyı çok sevdi. Hepsini dilimli seçeneği ile istemiştim. Tümünü buzluğa kaldırdım. Yedikçe dilim dilim çıkarıp kahvaltılarda kullanacağım. Tatlarını çok sevdim. Ekmeklerin için dolu dolu. O kadar doyurucu ki! Beyaz ekmekten alışık olduğumuz o çıtır çıtırlık tabi ki yok ama ben mağazadan alınınca çok daha taze olacağını düşünüyorum. Bu nedenle bir sonraki alışveriş mağazadan olacak. Reklam değil alınteridir bu yazı 🙂 Eğer siz de sağlıklı ekşi mayalı siyez ekmeği arıyorsanız Siyez Evi’ne bir şans verebilirsiniz.

Peki siyez buğdayı neden değerli?

Siyez buğdayı, özellikle son yıllarda artan sağlık bilincinin bir sonucu olarak değeri artan eski bir buğday türüdür.

Siyez buğdayı, modern buğday türlerine kıyasla daha yüksek besin değerine sahip deniyor. Daha yüksek protein, lif, mineral ve vitamin içeriği sunuyor. Bu özellikle sağlıklı bir beslenmeye önem veren insanlar için çekici hale getiriyor haliyle.

Geleneksel buğday türleri, modern buğdaylarda bulunan gibi yüksek gluten içeriyor. Gluten, bazı insanlarda sindirim sorunlarına neden olabilen bir protein türüdür. Siyez buğdayı ise genellikle daha düşük gluten içeriğine sahip olduğu için gluten duyarlılığı olan kişiler için daha tolere edilebilir bir seçenek olabilir. Siyez buğdayı, modern buğday türlerine göre daha az genetik değişikliğe uğramış bir buğday türüdür. Bu, bazı insanlar için daha doğal ve sağlıklı bir seçenek olarak görülmesine neden olabilir.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

1 Comment

  1. […] alıyorum. Geri kalan her şeyi pazardan sebze meyve olarak alıyorum. Ekmeklerimi de daha önce Sağlıklı Ekmek: Siyez Evi Alışverişim başlığında yazdığım yerden alıyorum ve buzluğa atıyorum. Yaklaşık bir aydır ekmek de […]

Yorumlarınız benim için değerli!