Sevgililer Günü Alışverişi

Sizde benim gibi her yerde kalpler görmeye başladınız mı? Şubat ayını çok seviyorum çünkü karanlık havalarda her yer pembe ve kırmızı. Yılbaşından sonra yaklaştığına en sevindiğim gün sevgililer günü sanırım. Şimdiden reklam panoları ve afişler kalplerle dolmaya başladı. Sevgililer günü her yeri bir anda romantik bir havaya sokabiliyor. Tabi ki biliyoruz sevgilinizi yalnız bugün değil her gün çok seviyorsunuz ama bir gün boyunca romantik bir havada dolaşmak apayrı.

Valentines-Day-Breckenridge

Kadınlar için bu günün en heyecanlı kısmı hediye seçme planları. Bu bizim için harika bir fırsat çünkü alışverişi seviyoruz! Bana kalsa bütün özel günleri kutlayalım ve hepsinde küçük birer hediye alalım J Küçük karton kutulara aşk dolu sözcükler yazmak mı dersiniz, fotoğraflardan kolajlar yapıp duvarlara asmak mı dersiniz, bu zamanlarda aşk dolu yaratıcılığımız tavan yapıyor. Tabi ki bunlar sadece el emeği yapacağımız şeyler arasında bir de özel bir hediye alma kısmı var. Gezmedik mağaza bırakmayarak saatler, kazaklar, filmler, kitaplar arasında kaybolmak biz kadınların işi.

Peki erkekler için sizce nasıl bu durum? Benim sevgilim için oldukça kolay çünkü her özel günümde tek bir hediyesi var; çanta. Başka bir şey aldığı daha görülmemiştir, sıfır risk. Yine de çevremde sevgililer gününün hakkını vererek sevgilileri için özel sürprizler hazırlayan erkekler var. Bugünün en önemli özelliği; ne yaparsanız yapın kesinlikle romantik olmalı. Tamam biliyoruz romantizmi pek sevmiyorsunuz ama biz kadınlar bayılıyoruz! Lütfen sevgililer gününde bize çanta, parfüm veya saat almanın yanında bir demette gül ve sevgi dolu bakışlar da bırakın.

Hediye seçme konusuna gelirsek bir sürü örnek verebiliriz. Kadınlar bu hediye kısmında tabi ki daha detaylı düşünüyor. Hatta çok daha önceden (Ocak ayı başlarında bile olabilir) planlar yapmaya başlıyor. Hem erkek hem de kadına ilgi alanına göre hediyeler alınabilir. Sıradan hediyelerden kaçınmak istiyorsanız birlikte bir etkinliğe katılabilirsiniz. Örneğin ikiniz de su altını seviyorsanız bir dalış seansına katılabilirsiniz. Veya sevgilisini şımartmak isteyen beyler onu bir günlük özel bakım ve masaj salonuna gönderebilir. Özellikle çok çalışıp yorulan sevgiliniz bütün gün masaj, sauna gibi alternatifleri duyunca eminim size yeniden aşık olacak.

Film izlemeyi çok seven bir sevgiliniz varsa iki kişilik özel sinema gösterimi yapan cafe tarzı yerlere gidebilirsiniz. Bu tarz cafeleri sevgililer gününe özel dekore ediyorlar. Baş başa kalıp bir aşk filmi izlemek tam da sevgililer gününe uygun bir hediye olur. Eğer evde bir sürpriz planlıyorsanız bütün odayı mumlarla donatıp güzel bir film alarak yine romantik bir akşam geçirebilirsiniz.

Kısacası sevgililer gününde önemli olan sevgilinizle güzel ve özel bir gün geçirmek. Unutmayın bu günü özel ve anlamlı kılan tek şey sevgiliniz.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!