romantik filmler
Edebiyat,  Film-Dizi,  Tüm Yazılar - Home

Sevgililere Aşk Dolu Filmler

Sevgililer günü kutlamayı sevenler için özel bir önerim var. Sevgililere aşk dolu filmler yazısında sizlere romantik komedi- aşk ve tutku içeren filmler tavsiye edeceğim. Her film gecesinde aksiyon, macera izlemeye gerek yok değil mi? 14 Şubat günü romantik bir gece geçirin diye birbirinden renkli ve eğlenceli filmleri sıraladım.

  • İlk sırada La La Land var. Yalnız bu film müzikal. Yani müzikal sevmem beni sıkar derseniz koşarak uzaklaşın. Filmin konusu; Aşıklar Şehri, yolları kesişen iki insanın hikayesini anlatıyor. Hayatlarında yön bulmaya çalışan iki tutkulu insan Sebastian ve Mia’nın yolları, Los Angeles’ta trafiğin sıkışık olduğu bir gün kesişir. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki insan, hayallerini gerçekleştirme yolunda düşe kalka ilerlemektedir. 
  • The Age of Adeline filmi Türkçe’ye Ölümsüz Aşk olarak çevrilmiş. Bir çağ değişirken doğmuş olan Adaline Bowman, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanmamakla ‘ödüllendirilir’. 29 yaşında yaşlanmamaya başlar ve yıllar boyunca insanlardan mümkün olduğunca uzak, izole bir hayat sürmek zorunda kalır. Bu süreçte dünyanın sıra dışı değişimine de tek başına tanık olur ve bunun zorluğunu tek başına atlatmayı başarır. Fantastik öğeler de barındıran film romantizm kokuyor…
  • Tabi ki bir klasik Jeux d’enfants / Cesaretin var mı aşka? mükemmel bir aşk filmi. Aşk için, bir oyun için yapılabilecekler. Birinin peşinden asla sorgulamadan gitmek…
  • Silver Linings Playbook – Umut Işığım filminde her şeyini kaybeden iki kişinin yeniden umuda tutunması anlatılıyor. Romantik ve sevgiyi çok güzel anlatan benzersiz filmlerden biri.
  • Lost in Translation / Bir Konuşabilse filminin konusu “Orta yaşı çoktan geçmiş, evli ve çocuklu Amerikalı aktör Bob bir reklam çekimi için Japonya’ya gelir. Tokyo’da kaldığı otelde bir başka Amerikalı ile, fotoğrafçı kocasının peşinden buraya gelmiş olan sevimli ama ciddi Charlotte ile tanışır. Dillerine ve kültürlerine uzak oldukları bu insanların ülkesinde fazlasıyla yabancı olan ve iletişimsizlik denizinde boğulan bu iki yabancı, bir Tokyo haftasonunda birdenbire yakınlaşacaktırlar.” (Konu kaynağı beyazperde.com)

Sevgililer günü planınızda başbaşayız yemek ve güzel bir film varsa bunlardan birini mutlaka seveceksiniz.

Sevgilerle…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: