So Fly Ease All Mersin Özü Cilt Bariyeri Ürün İncelemesi

Mersin suyu son zamanlarda sıklıkla duyduğum bir kozmetik ürünü. Bitkisel sular genellikle nemlendiricinden önce cildi nemlendirmek için kullanılan ve üstüne nemlendirici serumun sürüldüğü sular. Bunların en popüleri ise Mersin suyu. Çünkü Mersin suyu aynı zamanda gözenek ve siyah nokta önleyici. Yaklaşık 2 aydır kullandığım So Fly Ease All Mersin Özü Cilt Bariyeri ürünü hakkındaki yorumlarımı bu yazıda bulabilirsiniz.

Öncelikle So Fly ürünleri sitesinde yer alan tanıtım metnini aynen aşağıya kopyalıyorum;

• So Fly Cosmetics, mersin ağacından elde edilen ve antik çağlardan beridir dünyanın bir çok yerinde kullanılan mersin ağacı özünü, dünyada bir ilk olarak solüsyon formunda sizlere sunuyor.
• Mersin veya murt ağacı özü (Myrtus communis), “EASE ALL” şişesinde koruyucu içermeden sadece saf su ile formüle edilmiştir. EASE ALL cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olurken, cildin sebumunu dengeler. Mersin özünün, sıkılaştırıcı, hassasiyet gidermeye yardımcı özelliğini ilk kullanımda hissedeceksiniz.
• Cilt bariyerinin dengelenmesini sağlayarak akne ve leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
• Hassas ciltlerde dahil tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabilir. Yüz bakımınız için, “So Fly Aloe Vera Bakım Yapan Temizleme Köpüğü” ile cildin temizlik adımı uygulandıktan sonra, pamuk yardımıyla ya da ürünün sprey başlığı ile uygulayabilirsiniz.
• Ciltte terlemeye bağlı oluşabilecek pişik oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Tüm vücudunuzda kullanmak için uygundur. Hassasiyetin oluştuğu bölgeye lokal olarak uygulayabilirsiniz.

So Fly kime ait? Aslında pek çok cilt meraklısının tanıdığı Sebile Ölmez’e ait bir marka. Ben markanın başka ürünlerini de denedim. Fakat bu yazıda ilk olarak Mersin suyu ürününü tanıtmak istedim. Kendimi bildim bileli siyah nokta sorunum var. Fakat hiçbir şekilde çözüm bulamıyorum. Mersin suyu bu konuda oldukça ünlü. Bu ürün özellikle cilt bariyerini güçlendirme konusunda kendini kanıtlamak istediği için genellikle gün içerisinde temiz yüze 2-3 kere sıkabiliyorsunuz.

Özellikle sabah ve akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra ilk olarak bu ürünü sıkıyoruz. Daha sonra tonik ya da nemlendirici serum gibi diğer cilt bakım ürünlerimizi kullanıyoruz. Ben bu ürünü sabah ve akşam düzenli olarak kullandım. Kullandığım süre içerisinde etkisini gördüm cildime gerçekten bir ferahlık ve gözeneklerimde küçülme meydana getirdi. Fakat ürünü kullanmayı bıraktığımda cildim hemen eski haline geri dönüyor. Fiyat performans olarak muadillerine göre üzmeyen bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Yeniden alır mıyım? Eğer tekrar Mersin suyu almayı düşünürsem bu markanınkini rahatlıkla alabilirim.

Özellikle yaz aylarında bu tarz bitkisel suların cildi korumada oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu ürünün sevdiğim yanlarından biri asidik içerikli bir ürün kullanacaksanız bile ondan önce kullanabilirsiniz. Hatta bunu kullandığınız için cilt bariyeriniz güçlenecek ve daha etkili bir sonuç elde edebileceksiniz.

Eğer Mersin suyuyla ilgili kozmetik ürün önerileri istiyorsanız, aşağıda bazı önerileri de okuyabilirsiniz.

  1. Yüz Temizleyici: Mersin suyu bazlı yüz temizleyiciler, cildinizi nazikçe temizlerken aynı zamanda nemlendirici etkisiyle de cildinizi besleyebilir. Mersin suyunun doğal mineralleri cildinizi ferahlatır ve tazeler.
  2. Tonik: Mersin suyu tonikleri, cildinizi sakinleştirerek ve dengeleyerek ferah bir his verir. Cilt toniğini pamuğa uygulayarak yüzünüzü nazikçe temizleyebilir ve gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz.
  3. Vücut Losyonu: Mersin suyu içeren vücut losyonları, cildinizi nemlendirir ve besler. Özellikle yaz aylarında cildinizi ferahlatırken aynı zamanda yumuşak ve pürüzsüz bir his sağlar.
  4. Şampuan ve Saç Bakım Ürünleri: Mersin suyu bazlı şampuanlar ve saç bakım ürünleri, saç derisini ve saç tellerini nemlendirirken saçınızı güçlendirir. Saçlarınıza doğal bir parlaklık katar ve saç derisini rahatlatır.
  5. Vücut Spreyi: Mersin suyu içeren vücut spreyleri, taze ve hafif bir kokuyla cildinizi ferahlatır. Yaz aylarında serinlemek için ideal bir seçenek olabilir.

Bu öneriler, Mersin suyunun doğal özelliklerinden faydalanarak cilt ve saç bakımı için kullanılabilecek bazı kozmetik ürünlerini içermektedir. Ancak herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan önce ürünün içeriğini kontrol etmek ve kendi cilt ve saç tipinize uygun olduğundan emin olmak önemlidir. So Fly Ease All Mersin Özü ürününü alıp almama konusunda kararsız kalanlara umarım bir fikir verebilmişimdir.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!