Spor Yapmadan Bel İnceltmek için En İyi 5 Yol

göbek-inceltmek

Kiloyu en fazla gösteren bölge, bel ve karın bölgesi. Hiç şüphe yok ki, egzersiz ve dengeli beslenme, fazla yağlardan hızlıca kurtulmanızı sağlar ve bel inceltmek için harika bir yöntemdir, ancak egzersiz yapmak size göre değilse endişelenmeyi bırakın.

Bu yazıda, fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olacak bazı test edilmiş yöntemler hakkına yazacağım. Sağlıklı kilo vermek için not defterinizi yanınızda bulundurun ve bu yöntemleri mutlaka deneyin!

Spor Yapmadan Bel İnceltmek için En İyi 5 Yol

spor-yapmak

Susuz Kalmayın!
Susuz kalmamak sağlığınız için son derece önemlidir – bu nedenle günde en az 7 büyük bardak su içmelisiniz. Hidratlı kalmak, özellikle vücudunuzun orta bölümünde istenmeyen toksinlerin atılmasına, fazla kilolarınızın giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca, yeterli miktarda sıvı içmek, adet öncesi şişkinliği kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Uzmanlara göre yemeğinizi tüketmeye başlamadan önce su içmeli ve öğle veya akşam yemeğinden hemen sonra su içmemelisiniz. En fazla 15 dakika beklemeli ve ardından su içmelisiniz.

İlginizi Çekebilir – Nasıl 11 Kilo Verdim?

Doğru Beslen
Evet, doğru tüketmek pek çok şeyi içerir:

İlk olarak, işlenmiş ve hazır yiyecekleri azaltmanız gerekir. Bu yiyecekler koruyucu maddeler ve oldukça hızlı bir şişkinliğe neden olan yüksek tuz içeriği içerdiğinden su tutmanızı kolaylaştırır.

İkincisi, tamamen lifle dolu ve su içeriği yüksek meyve ve sebzeleri tüketmelisiniz. Araştırmalar, suyun şişkinliği azaltacağını ve lifin düzgün sindirimi tetikleyeceğini ortaya koyuyor.

Ara Öğün


Üçüncüsü, küçük ve sık öğünler tüketmelisiniz. Küçük porsiyon boyutunu büyük gösterdiği için daha küçük tabaklar veya kaseler kullanmalısınız.

Dördüncüsü, bu rakamı doğru tutmak için yiyecekleri çiğnemek zorunlu olarak önemlidir. Yemeğinizi yutmadan önce en fazla 10 kez çiğnemelisiniz. İnsanlar genellikle yiyecekleri iyi çiğnemezler, bu nedenle vücutlarının midede o yiyeceği parçalamak için fazladan çalışması gerekir ve bu gaza, şişkinliğe ve sindirime yol açar. Bel inceltmek istediğimiz bu dönemde istemediğimiz bir olay.

Son olarak, yemeğinizi hızlı bir şekilde tükettiğinizde, o anda hava yutma eğilimindesiniz ve bu, karnınızda birikerek küçük bir şişliğe neden olacaktır.

Bel Nasıl İncelir? Sorusuna Bonus Öneriler;

Probiyotiklerin Yüklenmesi:
Probiyotikler inanılmaz çalışıyor! Sindirim sisteminiz için oldukça faydalıdırlar ve hatta yemeğinizin iyi parçalanmasını ve gastrointestinal problemlerin uzak tutulmasını sağlarlar. Etkili sonuçlar elde etmek için diyetinize probiyotikleri veya iyi bakterileri dahil etmelisiniz. Yoğurt ve ayran en iyi probiyotik kaynaklarıdır ve ayrıca takviyeleri de alabilirsiniz – ancak doğru yaklaşım doğal kalmaktır.

Uzun, Tembel Yürüyüşlere Devam Edin:
Egzersiz yapmadan karın yağını eritmenin en iyi ve basit yoludur. Metabolizmanızı geliştirmek ve bel bölgenizdeki fazladan gevşekliği yakmak için 30 dakikalık yavaş bir yürüyüşe çıkmalısınız. Ayrıca evcil hayvanınızı parkta yanınıza alabilirsiniz.

Negatif Kalorili Gıdalar Tüketin:
Negatif kalorili yiyecekler yüksek su içeriği, vitaminler ve mineraller içerdikleri için tüketmelisiniz.

Negatif kalorili yiyecekler nelerdir?

 • Karpuz
 • Domates
 • Marul
 • Brokoli
 • Kahve
 • Kereviz
 • Greyfurt
 • yoğurt
 • Tavuk
 • Balık
 • elma
 • Portakal
 • Salatalık

Bu yiyecekler sadece sağlıklı değil, aynı zamanda lezzetlidir – yukarıdaki yiyeceklerle harika salatalar yapabilir veya harika yemekler pişirebilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulayın ve kısa sürede spor yapmadan belinizin inceldiğini gözlemleyin.

Sevgilerle

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: