Terk Eden Sevgiliyi 5 Adımda Geri Getirmek

Bazı aşklar sadece tek taraflı biter. Bir taraf yolunda ilerlemeye çalışırken diğer taraf acı ve keder içinde kalır. Terk edilmek zordur. Hele ki severken terk edilmek çok daha zordur. Kimisi terk eden sevgilisini geri getirmek için kapısında sabahlar, kimisi aşk büyüsü yaptırır, kimisi telefonlarını mesaj yağmuruna tutar. Ancak, bunun belli başlı yöntemleri vardır. 5 adımda eski sevgiliyi geri getirmek mümkündür. Tabii bu adımları düzgünce izlemek gerekir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Ona Biraz Zaman Tanıyın

Onu geri kazanmak istiyorsanız, biraz ruh arayışı için onlara mesafe ve zaman vermelisiniz. Onu durmadan aramak, geri dönmesi için yalvarmak, telefonda ağlamak ve onu incittiğimizde yaptığımız diğer şeyler büyük birer yanlıştır. Açıkça ilişkinizden bir mola istiyor olabilir. Bu nedenle, kendinize olan saygınızı korumak için sürekli mesaj atmak ve aramak iyi bir fikir değildir. Artı, eski sevgilinize biraz zaman ve alan vermek, ilişki üzerinde düşünmenizi de sağlar. Ayrıca sizi özlemesini de sağlayabilir. Bu noktada, ilişkinizin olumlu yönlerini hatırlamaya başlayabilir. Sürpriz gelebilir, ancak ona zaman ve alan vermek, ilişki üzerinde – neyin işe yarayıp neyin yaramadığını – düşünmenize izin verebilir.

2. İletişim Yok Kuralını Uygulayın (Evet, Sosyal Medyada Bile)

Bu, özellikle siz ve eski sevgiliniz, ayrılmadan önce uzun bir süre birlikteyseniz, zor olabilir. Yıllardır olmasa da aylardır yanınızda olan biriyle konuşmayı bırakmak zordur. Uzun süre duygusal destek için onlara güvenmiş olabilirsiniz ve bırakması güçtür. Hepsi eski sevgilinizi çabucak geri alma stratejisinin bir parçası. Biraz sabretmek lazım. Bu kuralı uyguladığınızda, eski sevgiliniz olmadan hayatınıza odaklanmaya başlayabilir ve kendinizi yeniden inşa edebilir ve hatta gelecekte aynı hataları yapmaktan bile kaçınabilirsiniz. İyi bir insanı kaybetmek ve her gün sosyal medyada paylaşım yaptığında onu görmek zor olabilir. Temas kurmamak önemlidir ve sizi özlemesinde etkili olabilir. Temasa geçmemeye başladığınızda huzursuz, gergin veya boşluk hissi hissedebilirsiniz. Hatta bir parçanız yok olmuş gibi kimliğinizi kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Fakat buna bir süre dayanmalısınız.

3. Kendinizle Gurur Duyabileceğiniz Bir Kişi Olun

İnsanların büyük çoğunluğunun yanıldığı yer burasıdır. Bu süre zarfında hayatınızda yapıcı bir değişiklik yapmaya çalışmazsanız, hiçbir iletişim size yardımcı olmayacaktır. Hayatınızın odak noktasına ayrılığı koymadan işleri çözmek lazımdır. Evet, bir ayrılıktan sonra yas tutmanız gerekiyor ve evet, biraz yalnız kalmak, yas tutmak ve ilişkinizi incelemek faydalı olabilir. Bununla birlikte, size neşe getiren şeylerle bir denge kurmalısınız. Dışarı çıkıp hayatınızı yaşamanız gerekir. Sizi neyin mutlu ettiğini belirlemeli ve peşinden koşmalısınız. Eski sevgilinizin yokluğunda mutlu olmayı öğrenmelisiniz.

4. Görünümünüzde Bazı Olumlu Değişiklikler Yapın

Fiziksel görünümünüzü daha iyi hale getirmek size yeni bir görünüm kazandıracaktır. Yepyeni ve daha iyi hissedeceksiniz. İletişimsiz geçen zamandan sonra ex aşkınız sizi tekrar gördüğünde karşısında farklı birini bulacak. Neler kaçırdığını anlayacak. Üstelik büyük değişikliklere de lüzum yok. Belki bir saç modeli ya da renk değişimi bile yeterli olacaktır.

5. Zihniyetinizde Bazı Olumlu Değişiklikler Yapın

Aşk büyüsü yaptırıp komple bir zihinsel değişime girmekten bahsetmiyoruz. (Gerçi bu da epey etkili olabilirdi) Eski sevgilinizi geri almak söz konusu olduğunda, mutlu ve kendinden emin olmak belki de en önemli faktördür. Memnuniyet ve özgüvenin kendiniz üzerinde çalışarak elde edebileceğiniz bir şey olduğunu anlamalısınız. Bir günlük tutabilirsiniz ya da aile ve dostlarınızla daha fazla vakit geçirmeye başlayabilirsiniz. Kim bilir, belki tüm bunları yaptıktan sonra aslında kimseye ihtiyacınız olmadığının da farkına varıp hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Seçimin her zaman sizin elinizde olduğunu bilin ve hayatınızı ona göre yaşayın. İleride sahip olacağınız evlatlarınız dışında kimse kendinizden daha değerli değil.

**İş birliği yazısıdır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: