Edebiyat,  Film-Dizi,  Home

Ters Yüz (Inside Out) -2015 Film

  
Cuma günü vizyona giren bir Pixar yapımı. Animasyon filmlerini kaçırmadan izleyen biri olarak tabi ki hemen gittim. Film 3 boyutlu olarak şu anda vizyonda. Animasyon filmlerinde en büyük risk şöyle oluyor acaba çok mu çocuk filmi yoksa yetişkinleri de güldürüyor mu? 

Bu film bence biraz arada kalmış. Yani çocuklar için görseller, konu çok güzel. Yetişkinleri de düşünüp güzel espriler eklenmiş fakat daha güzel Pixar yapımları izlemiştim. Vizyonda izlemeye çok gerek yok. Verdiği mesajlar oldukça güzel hayatta her zaman Neşeli olmanın zor olduğunu bazen üzüntünün de gerektiğini çok güzel anlatıyor. Filmin sonunda hemen Kalkıp gitmeyin kısa kısa sahneler var ve bence o sahneler filmden çok daha güzeldi 🙂 

Filmin kısaca konusu şöyle; Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley’ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklemektedir. Peki içindeki duyguları o ne söyler? Neşe (Amy Poehler), Korku (Bill Hader), Öfke (Lewis Black), Nefret (Mindy Kaling) ve Üzüntü (Phyllis Smith)… Riley’in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır. Neşe, Riley’nin en önemli duygusudur ve onu hep pozitif tutmaya çalışır ama diğer duygular bu yeni hayatına uyum sağlama konusunda biraz şaşkındır… (Kaynak)

Sevgilerle..

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: