The Lunchbox- Sefer Tası Filmi

the-lunchbox-68-3

Vizyon Tarihi 2014
Yönetmen: Ritesh Batra
Oyuncular: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui
Tür Romantik
Ülke Hindistan , Fransa , Almanya

Mumbai’de sefer tası dağıtıcısı olan büyük bir topluluk var. Bu kişiler her gün ev hanımlarının iş yerlerinde ki kocaları için pişirdikleri yemekleri alarak teslim ediyorlar. Akşam üstü boş sefer taslarını iş yerlerinden alarak eve geri getiriyorlar.

Bu iş o kadar planlı bir şekilde ilerliyor ki milyonlarca sefer tasından bugüne kadar yalnızca 1 tanesi yanlış adrese teslim edilmiş. Bu filmin hikayesi de böyle başlıyor. Kocası oldukça ilgisiz davranan Ila her gün ona en güzel yemekleri hazırlayarak gönderiyor fakat bir gün sefer tası başka birine gidiyor. O gün ilk defa sefer tası eve boş geliyor. Ila yanlış adrese gittiğini anladığında bir not yazarak yolluyor ve böylece gizemli adamla sefer tası vasıtasıyla bir iletişim kurmaya başlıyor.

Filmin başlarında biraz sıkılsam da ortalarda oldukça ilgi çekici oldu. Özellikle Ila’nın yaşadığı durum ve bir kadının kocasına olan karşılıksız bağlılığı çok güzel işlenmişti. Çok fazla Hint sineması izlemesem de 3 İdiots ve Lunchbox benim favorilerimden oldu.

 

Yorumlarınız benim için değerli!