The Purest Serum ve Nemlendirici İncelemesi

Bu yazıda The Purest Solutions Tüm Cilt Tipleri İçin Yoğun Nemlendirici Bakım Serumu (Hyaluronic Acid %2 + B5) ve yine The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi ürünleri ile ilgili yorumlarımı yazmak istedim. Hyaluronic acid olayına epey uzaktım. Bir arkadaşımın ışıl ışıl parlayan cildini sorduğumda bu iki ürünü kullandığını söyledi. Tabi ki sadece kozmetik ürünler değil olay genetik aynı zamanda… The Purest Serum ve Nemlendirici İncelemesi hem bu ürünü merak edenler için hem de hyalüranik asit kullanımı nasıl olmalı sorusunun yanıtı olması açısından önemli.

Bu yazı da ilgini çekebilir: Parlak ve Gergin Ciltler için Yapmanız Gerekenler

Bu yazıda hem kendi yorumlarımı hem de merak edilen soruların yanıtlarını derlemek istedim.

Hyaluronik asit serumdan sonra nemlendirici kullanılır mı?

Oggusto sitesine göre bu tarz hyalüronik asit içeren ürünlerde yapılan en büyük yanlış, hyalüronik asit içeren bir serumu cilde tek başına kullanmak. Bu, bırakın verim almayı, cildin daha da kurumasına neden olabiliyor. Hyalüronik asidin fayda göstermesi için, üzerine nemlendirici krem uygulamak şart. Hatta üstüne biraz zaman geçtikten sonra güne kremini de unutmamak gerekiyor.

The Purest Solutions kullananlar Kadınlar Kulübü sitesinde ise kimi kullanıcılar özellikle yaz aylarında asit içeren ürünler kullanımını önermiyor. Bence de bu durum çok mantıklı. Hatta yaz aylarında yalnızca hafif bir nemlendirici ve güneş kremi yüz bakımı için oldukça yeterli. Hyalüronik asit nasıl kullanılır? sorusunun yanıtı aslında mevsimlere göre bile değişiyor gördüğünüz gibi.

The Purest serum kaç günde bir kullanılır? Her gün sabah ve akşam olarak kullanıyorum. Üstüne mutlaka 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremini de uyguluyorum. Eğer sabah kullanıyorsam nemlendiriciden sonra güneş kremi de sürüyorum. Özellikle C vitamini, salisilik asit ya da retinol içeren bir cilt serumu kullanılıyorsa; yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanılmalı ve gün içinde de tazelenmelidir.

Önce nemlendirici mi serum mu? sorusunun yanıtını da vermiş olduk. Serumlar hızla emili bu nedenle serumu sürün 1-2 dakika bekleyin ve nemlendiricinizi sürün.

Peki ben memnun muyum ve bitse tekrar alır mıyım? Öncelikle Purest nemlendirici kremin ince yapısını çok sevdim. Evet düzenli kullandığımda her gün kremi ve serumu sürdüğümde farkı görüyorum fakat bu kısa süreli oluyor. Yani sabah sürdüm akşamüstü cildim hala nemli kalmıyor. Kullandığım sürece etkisi güzel ama 1 gün aksatırsam o gün cildim yine kupkuru. Serum ve krem için daha temiz içerikli nemlendiricilere de geçebilirim diye düşünüyorum. Evet The Purest Solutions Tüm Cilt Tipleri İçin Yoğun Nemlendirici Bakım Serumu fiyatı epey uygun. Fiyat performans olarak beklentiyi karşılıyor. Doğal içerikli ürünlerde de aynı etkiyi çok rahat görebilirim. Trendyol The Purest nemlendirici yorumlarındaki kadar abartılabilecek bir ürün değil bence.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: