Tırnaklarınız Kırılmadan Sağlıklı Uzasın!

elveayak-tirnak-bakimiTırnaklarınızı uzatmayı seviyorsunuz ama tam çok güzel uzadı hepsi derken aradan biri kırılıyor ya da soyuluyor mu? Merak etmeyin yalnız değilsiniz! Genelde arkadaşlarımla konuşurken yaptığımız konuşma budur: “Tam çok güzel uzadı diyorum yine kırılıyor.” Tabii biri kırılınca ya yara bandıyla onu kamufle ediyoruz ya da hepsini yeniden kesiyoruz.

Benim tırnaklarım da bundan bir kaç sene öncesine kadar ya kırılıyordu ya da kat kat soyuluyordu. Bunların en büyük sebebi kötü beslenme alışkanlıkları. Hem tırnaklarınızın hem de saçlarınızın daha iyi ve daha güçlü olması için yapmanız gereken ilk şey: İyi beslenmek! Et, süt, balık, yumurta, ıspanak gibi besinleri tüketmeyi ihmal etmemek.

Çok fazla oje sürerseniz (bazı arkadaşlarımı daha tırnağında oje olmadan görmedim bile) tırnaklarınızın hem rengi bozulur (sarıya dönüyor) hem de çabuk kırılırlar. Bunun bir nedeni de ojeyi çıkarmak için kullandığınız asetonun da tırnağınıza zarar vermesidir.

krem

Benim tırnaklarım da kat kat soyulup kırılıyordu. Elime nemlendirici sürdüğüm her zaman tırnaklarıma da nemlendiriciyi yedirmeye başladığımda bu sorunum tamamen ortadan kalktı. Gün içinde nemlendirici sürmeyi unutsanız bile yatağınızın başucunda nemlendiriciyi bulundurun. Her akşam yatmadan önce de sürmeyi alışkanlık haline getirin. Elinize her sürdüğünüzde tırnaklarınıza da iyice yedirin bu el kremini. Tırnaklarınızın çok güçlendiğini göreceksiniz.

Tırnaklarınızı uzatmaya çalışıyorsanız daha düzgün uzaması için tırnak makasıyla kesmek yerine törpüyle kısaltın ve şekillendirin.

Sadece tırnaklarınız için değil elleriniz için de önemli olan diğer nokta da bulaşık yıkarken bulaşık eldiveni giymeye özen gösterin.

Sevgilerle..

  1. Çok haklısın ben de nemlendiriciyi eksik ettiğim zaman hemen tırnaklarım kat kat soyulur…

    1. Bence de en onemli etken bu nemlendirmek cok onemli

  2. Merhaba,
    #benimblogadresim taginden keşfettim bloğunu çok beğendim. Bana da beklerim 🙂
    http://www.makyajdunyam.com

    1. Cok tesekkur ederim bende hemen blogunu ziyaret ettim ve cok begendim ^-^

Yorumlarınız benim için değerli!