Trendyol’dan Gelen Sahte JBL Tune 220 TWS Kulaklık

Trendyol’dan sürekli alışveriş yapıyorum. Genelde kıyafet alışverişi. Elektronik aletleri hiç oradan almamıştım. Geçen hafta kendime Turkcell dijital mağaza ile bir JBL kulaklık aldım. Telefon hattınıza taahhütle aylık taksit yaparak ödeyebiliyorsunuz. Ben de bu fırsattan yararlanmak istedim. Kulaklıklar iki gün içinde geldi ve çok memnun kaldım.

Burada konuya bir ara verip JBL kulaklık yorumu da ekleyim almayı düşünenler için.

Aldığım model JBL Tune 220 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık – siyah renk. Ses kalitesi harika. Dışardan gelen gürültüyü engelliyor ve hızlı bağlanıyor. Şarj istasyonunda tutuyorum genelde bu nedenle şarj süresi epey uzun. Büyük kolaylık.

Konumuza dönecek olursak aynı modelin beyaz rengini de eşim kendisi için almak istedi. Trendyol sitesinde daha uygun fiyata bulmuş ve almış. Ürün iki gün sonra elimize geldi.

Kutusunu açtığımızda bile orijinal olmadığı belliydi çünkü çok hafifti. Hatta evdeki hassas tartıda tarttık ve 10 gr düşük çıktı. Video ekliyorum, aralarındaki farkı görebilirsiniz.

Eğer elimizde orijinal JBL kulaklık olmasaydı muhtemelen anlamazdık sahte olduğunu. Bundan sonra Trendyol sitesinden asla bu tarz elektronik alışverişleri yapmam. Bizim alışveriş yaptığımız satıcı Agno Teknoloji. Aynı isimle muhtemelen N11 gibi platformlarda da satış yapıyordur.

Bu arada hemen iade talebi oluşturduk ve kısa sürede kabul edildi. En azından paramızı geri alabildik.

Aşağıdan JBL Tune 220 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık orijinal ve sahte olanı karşılaştırma videomu izleyebilirsiniz. Youtube kanalıma abone olarak en yeni videolardan hemen haberdar olabilirsiniz. Videodaki sesimden dolayı kusura bakmayın biraz soğuk algınlığı yaşıyordum.

Sevgiler…

3 thoughts on “Trendyol’dan Gelen Sahte JBL Tune 220 TWS Kulaklık

 • 28 Eylül 2020 tarihinde, saat 13:12
  Permalink

  Merhaba,
  Maalesef aynı kulaklıkta aynı problemi yaşıyorum. Bana gönderilen ürün videonuzdakiyle aynı. Trendyol iadeyi de kabul etmiyor. Bu konuda siz ne yaptınız, bir sonuç alabildiniz mi?

  Yanıtla
  • 28 Eylül 2020 tarihinde, saat 16:37
   Permalink

   Biz paketi hiç yırtmadan açmıştık. Ürünü açar açmaz iade talebi oluşturduk ve kabul ettiler. Eğer kabul etmeselerdi tüketici hakem heyetine başvuru yapmayı düşünüyorduk

   Yanıtla
 • 27 Kasım 2020 tarihinde, saat 15:55
  Permalink

  Trendyol iyidir aslında ama satıcı kaynaklı olabiliyor malesef,dikkatli olmak gerekiyor.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: