TUDEM SEN de OKU Serisi Kitapları

TUDEM Yayın Grubu’nun hem okuma hem de eğitim setlerini severek takip ediyor ve alıyorum. Eğitim, test kitapları oldukça kaliteli ve çocuğun seviyesini yükselten setler. Fakat ben bu yazıda bambaşka bir setten bahsetmek istiyorum.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: 3 Boyutlu Çocuk Kitapları Zararlı Mı Faydalı Mı?

TUDEM SEN de OKU serisi özellikle okuma güçlüğü çeken çocuklar için yayımlanan bir set. Kendi sitesinden aldığım açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

SEN de OKU kitaplarında, göz yorgunluğunu engelleyen hafif renklendirilmiş kalın kâğıtlar ve harflerin kolayca ayırt edilmesini sağlayan özel fontlar kullanılıyor. Çocukların ilgi yaşı ve okuma seviyesi dikkate
alınarak tasarlanan kitaplar, cümle yapıları ve kelime dağarcığı bağlamında ilk okuma seviyesinden başlayarak kolaydan zora doğru ilerliyor.

https://www.tudem.com/

Set içerisinde çok güzel klasikler var.

Bu set içerisinde dikkatimi çekenler; Hanzade Servi, Dünyaca ünlü Charles Dickens’ın yüz yetmiş dokuz yıl önce kaleme aldığı Bir Noel Şarkısı adlı klasiğini anlatıyor.

Lewis Carroll’ın yıllara meydan okuyan klasiği Alis Harikalar Diyarında‘nın devamı niteliğindeki Aynanın İçinden, Güzin Öztürk’ün kaleminden çıkıyor.

Michael Rosen’dan;  Akıllı Kızlar Devlere Karşı kitabı da bu sette kendine yer buluyor.

Ezop Masalları, Tom Sawyer Maceraları gibi diğer klasikler de bu geniş koleksiyonda yerini bulmuş.

Sette yer alan tüm kitapları TUDEM’in internet sitesinden bulabilirsiniz. Ayrıca Trendyol gibi alışveriş sitelerinde 10’lu set halinde de satılıyor. Okumaya yeni başlamış çocuklar için de kolay bir okuma sunan kitapları tavsiye ediyorum.

Sevgilerle

TUDEM SEN de OKU Serisi Kitapları yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!