Home Son Yazılar

Tüm Vücudunuzu Şekillendirecek 4 Haftalık Yaz Egzersiz Planı

  • Save

Bu 1 aylık egzersiz planı çerçevesinde her haftasında dört antrenman yapacaksınız: Alt Vücut, Üst Vücut, Tüm Vücut ve Karın. Ayrıca bir gün çapraz antrenman yapma ve iki gün dinlenme seçeneğine de sahipsiniz. Bu egzersiz planını Womens Health Mag adresinden aldım. Tüm Vücudunuzu Şekillendirecek 4 Haftalık Yaz Egzersiz Planı oldukça etkili ve kısa sürede inceltiyor.

Özellikle evde egzersiz planlamak isteyenler için bu yazıyı yazmak istedim.

  • Bir rutin oluşturmak sizi motive eder
  • Tüm büyük kas gruplarını çalıştırmak
  • Çeşitlilik ekleyerek can sıkıntısını ortadan kaldırmak
  • Güçlendikçe ilerlemek

Doğru egzersiz planını bulmanın en iyi yolu, durup nerede olduğunuzu ve neyi başarmak istediğinizi düşünmektir. Kendinize şu iki soruyu sorun:

Fitness seviyem nedir – başlangıç ​​seviyesi mi yoksa daha ileri seviye mi?

Amacım nedir – sağlığımı ve esenliğimi iyileştirmek mi yoksa kas inşa etmek mi?

Bu yazı da ilginizi çekebilir: 4 Haftada Forma Girmek

Evde spor yaparak zayıflamak çok da zor değil. Karantina dönemlerinde bunu hepimiz gördük. Şimdi 4 haftalık yaz egzersiz planı detaylarına bakalım.

Antrenman linkleri İngilizce fakat hareketler kısa videolarla gösterilmiş. Bu plana göre ilk hafta hareketi kusursuz yapmaya odaklanıyoruz. İkinci hafta boyunca , set başına yaptığınız tekrar sayısını artırmayı deneyin. Yani ilk turda 40 saniyede 10 tekrar yaptıysanız, 15’i hedefleyin vb.

Pazartesi : Üst Vücut Egzersizi

Salı: Alt Vücut Egzersizi

Çarşamba: Dinlenme

Perşembe: Karın Egzersizi

Cuma: Tüm Vücut Egzersizi

Cumartesi: Çapraz Eğitim

Pazar: Dinlenme

  • Save
1 Aylık Spor Planı

Bir aylık egzersiz planı yaparken kimi zaman motivasyonunuz düşebilir. Peki egzersiz motivasyonu nasıl yükseltilir? Bunun için güzel şirin bir fitness kıyafeti alabilirsiniz. Ayrıca kendinize bir egzersiz arkadaşı bulabilirsiniz. Başarılı olduğunuz her hafta için kendinize küçük ödüller verebilirsiniz. Eğer amacınız zayıflamak ise bu ödüller yemekle ilgili olmasa daha iyi olur. Onun yerine sevdiğiniz bir çift ayakkabıyı kendinize ödül olarak alabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Eve Alınabilecek En Etkili Spor Aletleri

Tüm Vücudunuzu Şekillendirecek 4 Haftalık Yaz Egzersiz Planı oldukça etkili bir plan. Benim önerim Bu ilk hafta üç gün antrenman yapın, her seansta vücut bölümü başına sadece bir egzersiz yapın. Vücudunuzun iyileşmesine izin vermek için her egzersiz arasında bir gün dinlenmeniz önemlidir; bu, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri – Cumartesi ve Pazar dinlenme günleri olabilir.

Bir de uygulama önerisi verebilirim. Zayıflama yöntemleri arasında en etkilisi tabi ki dengeli beslenme ve egzersiz. Freeletics uygulaması bu konuda oldukça güzel. 4 haftalık spor programı için ben bunu kullanıyorum. Ücretli bir uygulama ama zaten para verince insan daha bir şevkle kullanıyor 🙂 Uygulama yapay zeka yöntemiyle size en uygun planı yapıyor ve sürekli güncelliyor. Böylece her gün aynı hareketleri yaparak sıkılmıyorsunuz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Bir Cevap Yazın

Share via
Copy link
Powered by Social Snap
%d blogcu bunu beğendi: