Twitch Hesabı Oluşturma Nasıl Yapılır?

Hesap oluşturmak için https://www.twitch.tv sitesindeki sayfanın sağ üst köşesindeki Twich Kaydol düğmesine tıklayın. Yeni hesaplar için oluşturulmuş kayıt formunu doldurun. Kendinize özgü kullanıcı adınızı oluşturun, parolanızı oluşturun, e-postanızı diğer bilgilerinizi doldurduktan sonra robot olmadığınızı kanıtlayan testten geçmeniz gerekmektedir. Twitch Hesabı Oluşturma Nasıl Yapılır? bu şekilde adım adım ilerler.

Twitch Yayın Tekrarı Açma

Yayıncı Panosundaki Yayın Özeti sayfasında size özel yayınlarla alakalı bilgiler gösterilir. Bu bilgileri kullanarak son yayınınızı tahlil edebilir veya daha önceki yayınları araştırarak geçmiş zamanlardan bugüne kadar performans bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Kanalınızın genel durumu hakkındaki özet bilgileri de genel bakış sayfasında bulabilirsiniz. Twich yayınlarından para kazanma için öneriler bulabileceğiniz “Nasıl Zengin Olunur” yazımı okuyabilirsiniz.

Twitch Yayın Tekrar İzleme

Mevcut Yayın Özetinizin en üstünde, tarihin yanında bulunan sol ve sağ ok işaretlerine tıklayarak yayınlara erişebilirsiniz. 1 Eylül 2022’den itibaren Partner, Amazon Prime üyesi veya Twitch Turbo kullanıcısı olmayan yayıncılar için geçmiş yayınlar 14 yerine 7 gün boyunca saklanacaktır. Öne çıkanlar ve yüklemeler süresiz olarak depolanmaya devam edecektir.

Twitch Yayın Tekrarı İndirme

Twitch Hesabı Oluşturma Nasıl Yapılır? adımından sonra yayın indirme kısmını anlatalım. İnternet tarayıcısında https://www.twitch.tv/ adresine gidin. Twitch’e giriş yapın ve Hesap Ayarları’nı seçin. Oluşturduğunuz videoların listesine ulaşmak için menüden Video Yöneticisi’ne gidin. Geçmiş Yayınları ve Daha Fazlasını Seçin. İndirmek istediğiniz videonun altındaki indirme irtibatını seçin. Bu, videoyu bilgisayarınızda seçtiğiniz klasöre indirir. Twitch arşivlenmiş videoları doğrudan YouTube’a aktarın Twitch videonuzu YouTube’a yaymak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. PC’nize indirebilir veya doğrudan YouTube’a aktarabilirsiniz.

Yayını paylaşmadan önce telif hakkı içeren bir kayıt, müzik içermediğine emin olun. Twitch ve YouTube hesaplarınızın bağlı olmasını sağlamalısınız. YouTube’da 15 dakika sınırının üzerinde yayın yükleyebilmek için YouTube hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Hesapları bağlamak için Twitch ve Connections’da Ayarlar’a gidin ve hesaplarınızın oturumunu açın. Oluşturduğunuz videoların listesine ulaşmak için menüden Video Yöneticisi’ne gidin. Geçmiş Yayınları ve Daha Fazlasını Seçin. Dışa Aktar’ı seçin. Bir başlık oluşturun ve ilgi çekici açıklamalar girin. Videonuzun herkese açık duruma getirin. Planlayın ve günün hangi saatinde paylaşmak istediğinize karar verin. Bu saatlerin Youtube takipçi kitlenizin aktiflik saatlerine uygun olduğundan emin olun. Dışa aktarın. Artık videonuz paylaşıma hazırdır.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!