Yapay Zeka ile Video Oluşturma Adım Adım Anlattım

Yapay zeka gelişmeleri sizi de heyecanlandırıyordur. Bazıları korksa da ben şu anda memnunum. Pek çok iş yükünden kurtardığını düşünüyorum. Tabii blog yazmak ve video editlemek gibi işlerde de kullananlar var. Özellikle işi içerik üreterek para kazanmak olan kişiler için hız ve zamandan tasarruf sağlıyor. Bu yazıda kendi denediğim yapay zeka ile video oluşturma programını adım adım size göstermek istiyorum.

Ben ücretsiz video oluşturma sürümünü denedim. Ücretli sürümünde nasıl yenilikler var bilemiyorum. Mesela videonun altında yazan Steve.ai ile oluşturuldu yazısı silinebiliyordur muhtemelen. Kullandığım yapay zeka uygulaması Steve.Ai oldu.

Direkt blog yazısını animasyon ya da live video yapmasını isteyebiliyorsunuz. Dilerseniz metni videoyaya dönüştürme de yapabilirsiniz. Bu arada dili İngilizce. Yani yazacağınız metin İngilizce olmak zorunda. Metni yapay zeka seslendiriyor ve yüzünüzü göstermek zorunda değilsiniz. Bu açılardan oldukça kullanışlı. Çünkü her zaman herkesin kamera karşısına geçme ya da ses kaydetme gibi bir zamanı olmuyor.

Önce Google ya da Facebook hesabınızla siteye giriş yapıyorsunuz. Create Video dedikten sonra aşağıdaki pencere açılıyor. Buradan hangi metin türünden videoya dönüşüm yapacağınızı seçiyorsunuz.

Aşağıdaki gibi metni cümlelere kendisi ayırıyor. Bu ekranda düzenleme yapabilirsiniz. Bazı cümleleri çıkararak yenilerini ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfanın altında videoda ses olacak mı?, Videonun temasını ile ilgili olacak? gibi bölümleri seçiyorsunuz. Bu ekrandan sonra da temayı seçiyorsunuz. Aslında renkleri seçiyorsunuz demeliyim. Çünkü siz video ne ile ilgili bölümünde ne yazarsanız temayı ona göre dönüştürüyor.

Yapay zeka ile video oluşturma ücretsiz olarak bu şekilde yapılıyor daha sonra diğer adıma geçiyorsunuz. Bu adımda da videonuz oluşturuluyor. Bu kısım birkaç dakika sürüyor. İlk denemede benden bir iki değişiklik istedi. Onları yaptıktan sonra yaklaşık 1-2 dakika içerisinde videom hazırdı.

Ben Mutlaka Okunması Gereken Klasik İnce Kitaplar yazım için video hazırlattım. Video bitince Publish dedim ve bu adım uzun süren adım oldu. Yapay zeka video seslendirme özelliği ile bence kendini göstermek istemeyen aynı zamanda kendi sesini de videolarında kullanmak istemeyen içerik üreticileri için oldukça kullanışlı bir uygulama olmuş.

Yapay zeka ile video oluşturma ücretsiz olarak aşağıdaki şekilde oldu. Ben ekran kaydı alarak paylaşıyorum çünkü dediğim gibi videoyu indirmek epey uzun sürdü. Sabırsızlık göbek adım olduğu için bekleyemedim.

Mutlaka metni videoya dönüştüren yapay zeka uygulamaları çoğalacak ve Türkçe de olacak. Belki Türkçe videoya dönüştüren uygulamalar da çıkmıştır. Bu bana en kullanışlı ve basit olanı geldi.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!