Yaratıcılıkla İlgili 10 Youtube Kanalı

Bu yazıda sizlere yaratıcılık konusunda içerik üreten 10 Youtube kanalı paylaşacağım. Yalnızca yaratıcılık hakkında değil aynı zamanda hayata dair kısa bilgiler de paylaşıyor bu kanalların arasında yer alan bazıları. Yaratıcılıkla ilgili faydalı YouTube kanalları, ilham alabileceğiniz ve yeni beceriler edinebileceğiniz yerlerdir. Size çeşitli yaratıcılık konularında önerdiğim YouTube kanallarından bazıları aşağıda listelendi!

Yaratıcılık konusunda başka yazılar da okumak isterseniz sitemde bulunan Yapay Zekaya “Yaratıcılığı Öldürecek Misin?” Diye Sordum. İşte Cevabı! başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz.

  1. TEDx Talks: Çeşitli konularda kısa ve bilgilendirici animasyonlar sunan bir kanaldır. Yaratıcılık, sanat ve bilimle ilgili ilham verici videoları bulabilirsiniz.
  2. The Futur: The Futur, grafik tasarım, illüstrasyon, pazarlama ve işletme alanlarında eğitici içerikler sunan bir kanaldır. Yaratıcı profesyoneller için özellikle faydalıdır.
  3. Skillshare: Skillshare, çeşitli konularda online eğitim videoları sunan bir platformdur. Yaratıcılık, tasarım, sanat ve dijital beceriler gibi birçok alanda dersler bulabilirsiniz.
  4. Nerdwriter1: Nerdwriter1, sinema, sanat, edebiyat ve diğer yaratıcı konular hakkında düşünceleri analiz eden ilgi çekici video eserler sunan bir kanaldır.
  5. The Creative Pep Talk: Bu kanal, sanatçılar ve yaratıcı profesyoneller için motivasyon ve ilham konusunda rehberlik eden içerikler sunar.
  6. Draw with Jazza: Eğer çizim ve illüstrasyon konusunda ilgiliyseniz, bu kanal sizin için harika bir kaynak olabilir.
  7. The Art Assignment: Bu kanal, sanat ve yaratıcılık üzerine zorlayıcı ve ilgi çekici içerikler üretiyor.
  8. School of Life: School of Life, hayatın felsefi ve yaratıcı yönleri hakkında düşündüren içerikler sunar.
  9. Vsauce: Vsauce, bilim, teknoloji ve yaratıcılıkla ilgili merak uyandıran videolar sunar.
  10. Casey Neistat: Eğer video yapımı ve hikaye anlatımı konusunda ilgileniyorsanız, Casey Neistat’in kanalı size ilham verebilir.

Lütfen unutmayın ki önerilen bu kanallar, zaman içinde içeriklerini değiştirebilir veya yeni kanallar ortaya çıkabilir. Dolayısıyla, ara sıra yeni içerikler keşfetmek için YouTube’da arama yapmakta fayda var.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!