Yaz Bitmeden Yapmanız Gereken 5 Aktivite

Nasıl oldu da Temmuz ortalarına geldik ben anlayamadım. Sıcaklar daha yeni gelmişti ve ben bu yazıyı yazarken hava İstanbul’da epey kapalı. Bu yaz beni bir tık üzdü çünkü uzun süren sıcakları severim. Bu sene sıcak günler iklim krizinin de kapıya dayanmasıyla nefes almayı zorlaştırsa da hafif giyinebilmeyi, güneşin yüzümü ısıtmasını hala çok seviyorum. Sizlerle de yaz bitmeden yapmanız gereken 5 aktivite paylaşmak istedim. Çünkü kış ayları soğuk ve kötüdür. Burada yazanların hiçbirini yapamazsınız. Ne kadar sıkıcı…

Yaz Aylarında İyi Görünmek için 5 Tüyo yazım da ilginizi çekebilir.

Bu arada aklıma sevmediğim bir özelliği geldi bu mevsimin. Yaz aylarında yapılan yemekler bulmak çok zor değil mi? Bir tek ben mi zorlanıyorum acaba bu konuda. Özellikle çocuğa yemek bulmakta çok zorlanıyorum. Hadi biz karpuz peynir idare edelim de çocuk sıcaklarda hiçbir şey yemek istemiyor. Mideyi yormayan hafif yemekler bulmak bu mevsimin tek kötü yanı ama o kadarcık olur. Best ever yaz!

Yaz Mevsiminde Yapılan Aktiviteler

Gün batımının tadını çıkarın. Sakin bir yaz gecesinde güzel bir gün batımının tadını çıkarmak gibisi yoktur. Hem de her yerden izleyebilirsiniz ve ücretsiz.

Piknik seven biri değilim. Fakat genelde insanları ormanda uzun piknikleri severler. Güneşli ve güzel bir hava ile piknik yapmak harika bir yaz aktivitesidir. Doğanın tadını çıkarmak, sevdiklerinizle beraber açık havada keyifli vakit geçirmek için piknik yapabilirsiniz. Leziz yiyecekler, içecekler ve açık havada oyunlarla birlikte keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Bisiklet sürmek ise yaz aylarının en iyi aktivitelerinden biri bence. Tabii öğle sıcağının altında değil. Yaz ayları, bisiklet sürmek için mükemmel bir zamandır. Bisiklet sürmek, doğayla iç içe olmanın yanı sıra fiziksel aktivite yapmanızı sağlar. Yakın çevrenizdeki parklarda veya bisiklet yollarında gezebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Yaz ayları, kamp yapmak için ideal zamanlardır. Doğanın tadını çıkarmak, yıldızları izlemek, ateş yakmak ve kamp ateşinde lezzetli yemekler pişirmek için kamp yapabilirsiniz. Doğal güzelliklere sahip kamp alanlarına giderek keyifli bir macera yaşayabilirsiniz.

Yaz ayları aynı zamanda muhteşem açık hava konserlerinin düzenlendiği bir mevsimdir. Favori sanatçılarınızın konserlerine katılabilir veya yerel etkinliklerde müzik dinleyebilirsiniz. Açık havada müzik dinlemek, enerji dolu bir atmosferde keyifli vakit geçirmenizi sağlar.

Bu yazıyı daha sonra okumak için aşağıdaki görselden Pin’leyebilirsiniz!


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!