Yazı Yazmaya Zaman Ayırmak

Buraları biraz boşladım çünkü kendimi KPSS hazırlığına verdim. Araya dikkat dağıtıcılar girince rutine bindirdiğimi düşündüğüm şeyler bozuluyor. O yüzden biraz hız verip konuları yarılamak istedim. Yazı yazmadan da olmuyor ama… Blogum uzun zaman yazdığım tek istikrarlı işim olabilir. Çünkü genelde başladığım işleri yarım bırakırım. Kafam biraz dağınık 🙂 Yazı yazmaya zaman ayırmak kafayı toplamama bir sakinleşmeye imkan tanıyor.

Bir ara sabah sayfaları (Hayatınızı Değiştirecek Bir Yöntem: Sabah Sayfaları “Morning Pages”) yazıyordum ama onu bıraktım. Kendime her gün yapılacaklar listesi hazırlamaktan ise vazgeçtim. Artık şöyle yapıyorum düşünmeden, listeler yazmadan kalkıyorum ve o işi yapıyorum. Örneğin her gün spor yapacağım, bir gün kol bir gün göğüs çalışacağım diye yazmak yerine kalkıp spor yapıyorum. Bunu çok büyük bir işmiş de başarmışım gibi davranmıyorum. Spor sağlık için gerekli ve her gün yapıyorum. Bu kadar büyütme Çağla diyorum kendime. Gözümde büyütmedikçe işler basitleşiyor. O an ne yapmaya ihtiyaç duyuyorsam onu yapıyorum. Bu bana çok iyi geldi.

Önceden her gün bloguma 2 yazı yazmalıyım diye hırs yapardım. Şimdi diyorum ki bu sayfa bana iyi geldiği için var ve artık çoğu kişi yazı okumuyor. Onun yerine video izliyor. O zaman bu neyin hırsı 🙂 Bana iyi gelmesi için yaptığım şeyleri yapmam gereken görevlere dönüştürmeyi bıraktım diyebiliriz.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Bu yazıyı daha sonra okumak için yazıdaki görseli Pin’leyebilirsiniz!

2 Comments

  1. KPSS sürecinde size başarılar dilerim. Umarım her şey gönlünüzce olur.

    Program, liste, plan hakîkaten yorucu hâle geliyor ve tespitinizde çok haklısınız: okuyan değil, izleyerek dinleyen bir topluluk var internet âleminde. Yine de birilerinin okumaya zaman ayırdığını, dahası bundan zevk aldığını düşünerek yazmaya devam ediyorum ben de.

    1. Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkürler. Kesinlikle okumaktan daha çok zevk alan ve okuyan bir kesim de var o yüzden devam..

Yorumlarınız benim için değerli!