Yemek Termosu Önerisi : Stanley vs Aladdin

İster ofise gidiyor olun, ister bir araba gezisine çıkıyor veya günü okulda geçiriyor olun, yanınızda bir atıştırmalık veya yemek hazırlamak her zaman iyidir ve yemek termosu, yoldayken yiyeceklerinizi güvende tutmanın en ideal yoludur.

Ofise sıcak yemek götürmek için en güzeli yemek termosu. Bu yazıda iki markayı denedim ve en sevdiğim yemek termosu önerisi olarak yazmak istedim. Temel amacım, yiyecekleri güvende tutabilecek ve hareket halinde olsanız bile keyifli bir yemek deneyimi yaşatabilecek bir termos bulmaktı. İlk olarak hem fiyat açısından hem de yorumlara bakarak kutupayisi.com adresinden Aladdin yemek termosu siparişi verdim.

En İyi Yemek Termosu

Aladdin yemek termosu 0,6 litre olarak aldım. İçerisinde iki göz bulunuyor. Biri küçük ve çıkarılabiliyor. İçi çelik değil. Sitede yazan açıklama şu şekilde;

İlginizi Çekebilir; Ev Yemekleriyle Zayıflayın! Popüler Zayıflama Kürleri 2021

“Japon Bento yemek kutularından ilham almış Bento yemek termosu, yemeği yanında taşımaya yeni bir boyut getiriyor. Ara bağlantı kapağı kullanarak istediğiniz sayıda Aladdin Bento yemek termosunu üst üste koyabilir, lego misali yemek termosunuzu istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.

Evde yemeğinizi hazırlayın, ister sıcak ister soğuk koyun çıkın. 5 saate kadar yenilebilir sıcaklıkta tutar. Yemeğiniz soğuk ise mikrodalgaya koyabilirsiniz.”

Aladdin Yemek Termosu

Ben sabah 06:00’da yiyeceğimi ısıtıp termosa koydum (evet 6’da evden çıkıyorum). Saat 12:00’de açtım ılık bile değildi. Evet 5 saat sıcak ya da soğuk tutar yazılmış ama 3 saat tutabiliyor sanırım. Çünkü açtığımda baya soğumuştu. Tabi ki bu beni üzdü. Geri iade ettim yaklaşık bir ay olacak Kutup Ayısı sitesi hala paramı da iade etmedi ve bilgilendirme de sıfır. Yani iade aşamasında siteden de memnun kalamadım maalesef.

İlginizi çekebilir; Ofiste Gün Boyu Kalan Makyaj İçin 5 Öneri

Stanley Klasik Vakumlu Çelik Yemek Termosu

İkinci tercihim daha pahalı olan Stanley Klasik Vakumlu Çelik Yemek Termosu 0.70 Lt oldu. Amazon.com.tr’den Amazonun kendi satıcısından aldım. Termos dendiğinde ben arkadaşlarıma “Stanley termos” diyorum. Sadece daha küçüğünü alabilirmişim çünkü 0.7lt epey büyük. Kapağı tabak olarak kullanılabiliyor. İçi çelik bir termos. 7 saatte açtığım yemeklerde hala dumanı tütüyor. Nefis sıcacık ev yemeği yaptım. Arkadaşlar bu termosla işe menemen bile getirdim mis gibi yedim:)

Stanley Yemek Termosu

Sitedeki açıklaması şöyle;

“İstediğiniz her yerde, istediğiniz her an, saatler sonra bile sıcacık bir çorba içebilirsiniz. (Soğuk yiyecekleri de soğuk tutar tabii) Sıkıca kapanır, sızdırma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Geniş ağzı sayesinde de rahatlıkta temizlenebilir.

Gıda için kullanılan bu paslanmaz çelik termos, dışarıdaki havadan bağımsız olarak içindeki sıcaklığı koruyan, yiyecekleri 15 saat boyunca sıcak veya 18 saat boyunca soğuk tutan üstün yalıtım ile üretilmiştir.
Kamp, dağ yürüyüşü ve balık tutma gibi aktivitelerde, termosunuza koyduğunuz yemekleri saatler sonra bile dumanı üstünde bir şekilde tüketebilirsiniz. Sızdırma konusunda endişelenmenize hiç gerek yok.”

Güvenlik, bir gıda termosunun işinin özüdür. Bu ürünler sıcaklığı korumak için tasarlanan ürünlerdir. Sabahları paketlenmişse, ideal termos, yiyecekleri öğle yemeğine kadar güvenli ve keyifli bir sıcaklıkta tutabilmelidir.

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Sevgiler..

Yorumlarınız benim için değerli!