Yemek Yapmayı Eğlenceli Hale Getirin

Yemek yapmak bir terapi gibi cümlesini eskiden benden duyamazdınız 🙂 Yemek yaparken hep aklımda “ya güzel olmazsa” oluyordu. Hele yemeğe misafirim varsa o mutfak beni bunalttıkça bunaltıyordu. Yavaş yavaş sevdiğim şeyleri deneyerek biraz ısınmaya başladım. Yemek yapmayı sevmenin en önemli kriteri yaptığınız yemeğin sevilmesi. Bir de karşınızdakinin “ellerine sağlık” demeyi bilmesi 🙂 Güzel yemek yapmanın ilk koşulu tarifin tam ölçülerde olmasına bağlı. Bir de annemin hep dediği gibi sevginizi katmanız lazım. Yemeği sıkılarak yapmamak çok önemli gerçekten severek yaptığınız bir yemek kötü olamaz.


Yemek tariflerine hep internetten bakıyorum. Yemek yapmadan önce tüm püf noktalarını okuyorum. Yemek tarifi içeren bir sürü site var. Benim sürekli olarak kullandığım dijital tarif defterim yemek.com isimli site. İstisnasız her tarif tam ölçüsünde oluyor. Bir de sayfada çok eğlenceli içerikler var. O yüzden yemek yapmaya başlamadan bir saat önce falan siteye giriyorum çünkü okudukça okuyasım geliyor. Sitede sadece yemek tarifleri yok. Aynı zamanda günlük yaşamda uygulayabileceğiniz, işinize çok yarayacak pratik bilgiler de yer alıyor. Eğlenceli, beni epey güldüren, güncel olayları konu alan paylaşımlarını özellikle çok seviyorum. Sosyal medyadan takip ettiğim için sabah saatlerinde gülmek için mutlaka uğradığım sayfalardan.  

Yemek yapımında ki püf noktalar, pişirme önerileri ve ilginç bilgiler içeren listeleri de çok işime yarıyor. Mesela doğal dudak renklendirici tariflerini deneyerek gayet sağlıklı olan kendi rujunuzu evde yapabilirsiniz 🙂 Benim minik ninja ek gıdaya başlarken de yine aynı sitede yer alan tüm mama tariflerini denedim sanırım. Hepsi çok sağlıklı ve kolay yapılacak tarifler. Bebeklerin ay’ına göre kategorilere ayrılmış. Şimdi yeni sık sık kullandığım kategori ise diyet kategorisi maalesef. Tatil boyunca yaptım tatlıları, poğaçaları sonra diyet yapmam lazım diye dolaşıyorum. Neyse ki güzel diyet yemekleri tarifleri de var sadece sebze yemekleri yok. 

Yemek yapmak size zor geliyorsa, tarifleri deneyip başarısız oluyorsanız önce sevdiğiniz yemekleri yaparak başlayın. Basit, pratik tariflerle başlayın ki sıkılmayın. Değişik tarifleri denemekten çekinmeyin. Ortaya nasıl bir sonuç çıktığını görünce çok hoşunuza gidecek 🙂 

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!