Youtube Kids Nasıl İndirilir?

Ebeveynlerin merakla beklediği YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de Apple Store ve Google play Store’dan indirilebilir duruma geldi. Bu yazıda YouTube Kids Türkiye ve YouTube Kids nasıl indirilir konularına bakıyoruz.

İlginizi çekebilir; Çocukları Korkutucu YouTube İçeriklerinden Korumak

YouTube Kids Türkiye

YouTube Kids ve normal YouTube uygulamasının farkına bakacak olursak; özellikle okul öncesi dönemden 12 yaşına kadar olan çocuklar için önemli. Youtube Kids izle demeden önce faydalarına da bakalım.

YouTube Kids uygulaması üzerinde yapabilecekleriniz;

Çocuğum yalnızca 30 dakika YouTube izleyebilsin,

Sakıncalı YouTube içeriklerini izleyemezsin,

Karşısına ilgisini çekebilecek içerikler daha çok çıksın,

YouTube araması yapıp yapmaması gibi seçenekleri de sunuyor.

Aynı zamanda birden fazla çocuğu olanlar için ayrı profiller oluşturabiliyorsunuz.

Wi-Fi olmayan yerde YouTube izleyemezsin seçeneği de mevcut.

Çocuğunuzun yaptığınız bu ayarları değiştirmemesi ve değiştirmek isterse de bir şifre istemesi seçeneği de mevcut.

Youtube Kids İndirme

Youtube Kids indirme linkleri;

App Store için;

https://apps.apple.com/us/app/youtube-kids/id936971630

Google Play için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.kids&hl=tr&gl=US

YouTube Çocuk uygulamasını ilk kez kullanıyorsanız, ebeveynin (siz) bunu ayarlaması gerekir: doğduğunuz yılı girin ve ardından uygulamanın uygunsuz içeriği hariç tutmak üzere tasarlandığını belirten uyarı açılış ekranını okuyun. Çocuklar için yine de çocuğunuzun izlemesini istemediğiniz bir şey bulması olasıdır. Bir sonraki ekranda, gerekirse bir videoyu nasıl engelleyeceğiniz ve bildireceğiniz hakkında bilgi göreceksiniz.

Youtube Kids

Ana ekrandan, ebeveyn ayarlarına erişmek için köşedeki kilit simgesine tıklayın. Ancak, YouTube Kids tarafından sağlanan bir şifre girmeniz (kendiniz ayarlayabilirsiniz) ve kimliğinizi doğrulamak için Google hesabınızda bir kez daha oturum açmanız gerekecektir. Bittiğinde, çocuğunuz için bir zamanlayıcı ayarlama seçeneğini göreceksiniz, böylece uygulamayı yalnızca belirli bir süre kullanabilecekler ve ayarları yapılandırma seçeneği de göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir; YouTube Kanalınıza Abone Olanları Görme

Ayarlar altında, çocuklarınızın hesaplarını yönetebilirsiniz. Bunun yanında diğer ekranlara yayınlamayı etkinleştirebilir hatta yalnızca Wi-Fi üzerinden HD oynatmayı etkinleştirebilirsiniz. Altyazıları ayarlayabilir, özel bir şifre belirleyebilir, videoların engelini kaldırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Youtube Kids Güvenli Mi?

Youtube Kids uygulamasını indirdikten sonra çocuğunuzun yaş aralığını seçebilirsiniz. Ebeveyn ya da çocuk girişleri mevcut. Ben ebeveyn olarak giriş yaptım. Arama yapmasına kısıtlama getirebilirsiniz. Youtube Kids izlerken çocuğunuz artık Youtube reklamları görmeyecek. Yalnızca çocuklara özel olarak işaretlenmiş videoları izleyebilecek. Ben telefondan video izlemesine izin vermiyorum. Kendi oyun telefonu var fakat interneti yok. Online oynanan çocuk oyunları oynayamıyor. Hele başkalarıyla sohbet edebildiği oyunlar asla yok zaten. Youtube Kids bile izlese yalnızca televizyona yansıtarak izleyebiliyor. Çocukları en azından 14 yaşına kadar internetten mutlaka korumak gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızı belli bir yaşa kadar koruyabiliriz tabi ki. Ben izin vermesem de okulda arkadaşından duyuyor, komşuya gidiyor onun çocuğunun telefonundaki saçma TikTok videolarını izliyor. Yine de zaten izleyecek görecek diye tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!