Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır? – 2022

Youtube video indirme nasıl yapılır oldukça sık sorulan bir soru. Aslında istediğiniz zaman izlemek veya paylaşmak için YouTube videolarını bir bilgisayara indirmenin 2 kolay yolu var. YouTube’da milyarlarca video var. Hepsini aktarabilirken, başka bir zaman ve çevrimdışı kullanım veya kişisel bir proje için bazılarını kendi bilgisayarınızda isteyebilirsiniz. Eskiden YouTube Go aboneliği yaparak videoları indirebiliyorduk fakat artık bu uygulama kaldırıldı.

İlk yöntem ve en güvenlisi Youtube Premium üye ol seçeneği. Hem reklamsız üyelik hakkı sunuyor hem de daha sonra indirdiğiniz videoları dilediğiniz zaman izliyorsunuz. Ben YouTube Premium üyesiyim ve oldukça memnunum.

YouTube Premium, sitenin ücretli abonelik hizmetidir. Tüm videoları reklamsız görüntüleme, çevrimdışı oynatma ve öncelikle ünlü YouTube kişilikleri tarafından yapılmış özel, ödemeli içerik sunar. Sitedeki her şeyi reklamsız olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca web, akıllı telefonlar veya diğer akış cihazları dahil olmak üzere Google hesabınızla oturum açtığınız herhangi bir platformda reklamsız görüntüleme elde edersiniz.

İndirmek için uygulamayı açın ve indirmek istediğiniz videoya gidin. Oynatıcının altında bir ‘İndir’ simgesi görmelisiniz – buna dokunun, indirmek istediğiniz video kalitesini seçin ve hepsi bu kadar.

Youtube Video İndirme 4K

Video simgesi indirdikten sonra mavi bir onay işaretine dönüşecektir – indirmeyi kaldırmak istiyorsanız buna dokunun. İndirdiğiniz tüm videoları Kitaplık veya Hesap sekmelerinde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Youtube Kids Nasıl İndirilir?

Bunun yerine, bilgisayarınıza bir YouTube videosu indirmek istiyorsanız ya da Youtube video indirme iPhone için özellik arıyorsanız, üçüncü taraf bir hizmet kullanmanız gerekecek ve bunu yapmanıza izin verecek düzinelerce program var.

VLC Media Player , Mac veya PC’nizden video izlemenize veya müzik çalmanıza izin veren ücretsiz bir uygulamadır. Bilgisayarınıza zaten yüklemiş olma ihtimaliniz var.

Birkaç dakika sürecek olsa da, herhangi bir YouTube videosunu indirmek için kullanabilirsiniz.

1. YouTube’dan indirmek istediğiniz videoyu bulun ve URL’sini kopyalayın.

2. VLC’yi açın. PC kullanıyorsanız, ekranın üst kısmındaki “Medya”yı ve ardından “Ağ Akışını Aç”ı tıklayın. Mac kullanıyorsanız, üst kısımdaki “Dosya”yı ve ardından “Ağı Aç”ı tıklayın.

3. Görüntülenen menüde, istediğiniz YouTube videosunun URL’sini yapıştırın ve ardından alttaki “Oynat” veya “Aç” seçeneğine tıklayın.

4. Bir süre sonra istediğiniz YouTube videosu oynamaya başlayacaktır. Daha uzun bir YouTube videosunun açılması daha uzun sürer.

Bu yöntem çoğu video için çalışmalıdır, ancak bazen indirme sırasında “Girişiniz açılamıyor” hatası görüntüleyebilir.

Videoyu oynatmayı reddederse, bunun nedeni Youtube’un telif hakkıyla korunan içerik barındırıyorsa videonun web üzerindeki konumunu kısıtlamasıdır. Bunu aşmanın tek yolu, mpgun.com gibi buna tabi olmayan bir indirme sitesi kullanmak veya bir bilgisayar programı kullanmaktır.

Youtube ücretsiz video indirme programı çok fazla seçenekleri olan programlardır. İnternette bir sürü sonuçla karşılaşabilirsiniz. Bunları genelde hemen hepsi video yerine Mp4 olarak indirir. Baştada yazdığım gibi en güvenilir yöntem Youtube premium alarak indirme yapmaktır. Böylece telif hakları ya da virüs gibi sorunlar da olmaz. Bir ay deneme süresinde kullanıp daha sonra isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: