Yumuşacık ve Güvenli Bebek Oturma Minderi Yapımı! (Videolu)

Oturmayı yeni öğrenen bebek için ideal olan sevimli hem yumuşacık hem de güvenli bir koltuk buldum. Sizlerle de paylaşmak istedim. Yerde, kilim üzerinde, kanepenin üstünde veya sert bir yerde kullanılabilir. İşte Yumuşacık ve Güvenli Bebek Oturma Minderi Yapımı!

Bebek Koltuğu

4. ayda başını dik tutmuyorsa, 4-5 ayda kollarına destek veriyorsa ve 9 ayda oturamıyorsa, doktorunuza veya bir çocuk fizyoterapistine danışabilirsiniz. Unutulmamalı ki tüm bebeklerin öğrenme stilleri farklıdır. Bazıları sessiz, bazıları ise hareket halindedir. Baş kontrolünü ve gövde gücünü geliştirmek, bağımsız oturmanın anahtarıdır. Oturma, emeklemenin, diz çökmenin ve ayakta durmanın anahtarıdır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir; Bebek Yatağı Yapımı

Bebek Oturma Minderi Yapımı

Bebeğiniz üç ila on sekiz ay arasında mı? Eğer öyleyse, bu küçük melek için ideal bir oturma minderi gerekir. İlk olarak, bebeğiniz başını ve tüm vücudunu dengelemeyi öğrenirken kesinlikle eğlenceli bir deneyim yaşatacak güzel bir tasarıma sahiptir.

Oturma Minderi

Bu koltukta bebeğin bacaklarının girmesi için iki açıklık var. Ayrıca bebeğin etrafında güvenli bir şekilde oynama özgürlüğü sağlayan desteğe sahip. Bebek oturma minderi olarak arattığınızda pek çok model bulabilirsiniz. Şimdi onlardan birini istediğiniz renk ve desende yapabileceğiniz videoyu aşağıda paylaşıyorum. Önce ölçülerle ilgili görselleri inceleyebilirsiniz.

Ölçüleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bebek koltuğu ölçüleri bir bebekten diğerine değiştiği için öznel bir durumdur. Bebeğin vücudu ne kadar büyükse, ihtiyacınız olan yastık yastığı o kadar büyük olur. Daha küçük bir yastık alırsanız, bebek içine sığmayacağı için etkili olmayacaktır. Benzer şekilde, daha büyük bir yastık, bebek içine oturduğunda çok fazla alan bırakılacağı anlamına gelir. Bu nedenle, bebeğiniz oynarken veya herhangi bir hareket yaparken ihtiyaç duyduğu desteği sağlamayacaktır.

Bebek oturma minderi ölçüleri;

Bebek oturma minderi yapımı

Bu bebek minderi dengeyi sağlamanın yanı sıra bebek için süper rahat ve anne ve baba için çok pratik. Minderin içi silikon elyaf ile doldurulmuş.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!