Yüz Güneş Kremi Önerisi

güneş-kremi-yüz

Click here to for English Article

Güneş kremi seçmek gerçekten çok zor. Önce isteklerinizi belirleyin ve ona göre araştırmalara başlayın. Yüz güneş kremi sizi güneşin kötü etkilerinden korur ve güneş lekelerini, cilt kırışıklıklarını engellemeye yardımcı olur. Ben mümkün olduğunca temiz içerikli, kimyasal olmayan ürünler tercih ediyorum. Geçen yıl Badger stick kullanıyordum fakat deniz kenarında güneşle erirken sürmesi çok rahat olabilir ama evdeyken katılaşıyor ve sürmek çok zor oluyor.

Bu yıl COVID-19 nedeniyle tatile gitmiyoruz. Evin içinde daha rahat sürebileceğim, çok yağlı his bırakmayan güneş kremi markaları araştırıyordum. Ayrıca dikkat ettiğim diğer bir özellikte cildimin içine işlemeyen fiziksel güneş koruyucu olmasıydı. Özellikle hamileler ve 5 yaş altındaki çocuklar için öneriliyor.

Fiziksel güneş koruyucular cildin dış yüzeyi korur. Kimyasal güneş koruyucular ise, hem cildi negatif ışınlardan korur hem de etkilerini güvenli olarak yok eder. Kimyasallar cilt tarafından emilir. Fiziksel güneş koruyucular ise, cildin dış yüzeyinde kalır, yani vücudunuz tarafından emilemez. Sonuçta; hamile veya emzikli anneler kimyasal güneş kremlerini tercih etmemelidir. Hassas ciltler için de fiziksel güneş kremleri uygundur.

Benim sürümünü çok beğendiğim, ince yapılı, yüzü yağlı yapmayan güneş koruyucu önerim ise MISSHA A’PIEU Madecassoside Sun Cream. Yaklaşık 2 aydır düzenli olarak kullanıyorum. Çok memnunum. Beyazlık kalmıyor ve hemen emiliyor. Yüz güneş kremi olarak hassas ciltler için de öneririm.

MISSHA A’PIEU Madecassoside Sun Cream

ENGLISH

It is really hard to choose sunscreen. First determine your wishes and start research accordingly. Facial sunscreens protect against the sun’s bad effects and help prevent sun spots, skin wrinkles. I prefer non-chemical products that are as clean as possible. I was using Badger stick last year, but it can be very comfortable to ride as it melts with the sun at the seaside, but it hardens when you are at home and it is very difficult to drive. This year we are not going on holiday because of COVID-19.

I was searching for brands of sunscreen that I can wear more comfortably inside the house, without feeling too greasy. Also, another feature I noticed was that it was a physical sunscreen that did not penetrate my skin. It is especially recommended for pregnant women and children under 5 years old. Physical sunscreens protect the outer surface of the skin.

Chemical sunscreens, on the other hand, protect the skin from negative rays and destroy their effects safely. Chemicals are absorbed by the skin. Physical sunscreens, on the other hand, remain on the outer surface of the skin, meaning they cannot be absorbed by your body. After all; pregnant or lactating mothers should not prefer chemical sunscreens. Physical sunscreens are also suitable for sensitive skin.

My recommendation for the sunscreen that does not make my face thin and oily is MISSHA A’PIEU Madecassoside Sun Cream. I have been using it regularly for about 2 months. I am very pleased. Whiteness does not remain and is absorbed immediately. I recommend for sensitive skin.

Yorumlarınız benim için değerli!