Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Saç Şekillendirici Bakım Kremi Deneyimim

Dalgalı saçlarım kuruluktan düzleşmeye ve ağırlaşmaya başladı. Kullandığımız saç bakım ürünleri, şampuanlar zaten saçı çok ağırlaştırıyor ve kıvırcık formunu kaybediyor. Curly girl methodu uyguladım fakat kepek problemi yaşadım ve yeniden Head&Shoulders şampuan kullanmak zorunda kaldım. Kepek sorununuz yoksa mutlaka bu metodu denemelisiniz. Bu süreçte saç nemlendirici arayışına girdim. Yağ değil krem formu gerekiyor. Yves Rocher ürünleri de nispeten bitkisel olduğu için ilk tercihimdi. Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Saç Şekillendirici Bakım Kremi yorumları genel olarak iyiydi. Bu yazıda ayrıca kuru saçların nasıl nemlendirileceğine dair ipuçları da bulacaksınız.

Bence bu krem saçı biraz ağırlaştırıyor. İnce bir yapısı yok. Kıvırcık yapıyor mu? Hayır. Zaten böyle bir şey de sunmuyor. Kıvırcık saçlı kişilerin saçlarını nemlendirmek için kullanılıyor. Fakat satış danışmanları genelde kıvırcık yapıyor diyerek satışını yapıyorlar. Yumuşak ve dolgun bukleler pek elde edemedim ama yalnızca bu ürüne yormamak lazım. Çünkü saçlarım çok kuru. Nemlendirme özelliğini de pek göremedim açıkcası. Yine de psikolojik olarak temiz bir saç nemlendiricisi kullanmak istediğim için evde bulunduruyorum. Yalnız söylemeden geçemem, kokusu mükemmel. O kadar güzel kokuyor ki gün boyu durup durup saçımı kokluyorum.

Kıvırcık saçlar kuruluğa en duyarlı olan saç tipidir. Bunun nedeni, saç derinizdeki sebumun buklelerinizin geri kalanına ulaşmasının daha uzun sürmesidir. Kıvırcık saçları aşırı yıkamak ve aşırı şekillendirmek işleri daha da kötüleştirebilir. Kalın saçlarınızın kurudan kabaya dönüştüğü noktadaysanız, derin bir nemlendirme tedavisi düşünmelisiniz. Shea yağının yüksek yağ asidi içeriği ve antioksidanları nedeniyle aşırı kuru saçlar için iyi çalıştığı bilinmektedir.

İnce telli saçlar için ise sadece saçınızın uçlarını nemlendirmek en iyisidir. Zaten yağlı bir saç derisine saç kremi sürmek saçınızı ağırlaştıracaktır. İnce saçlar için uygun olası doğal ilaçlar arasında jojoba ve lavanta yağları bulunur.

Olgun ve gri saç , yağ bezi aktivitesini yavaşlatan doğal yaşlanma süreci nedeniyle daha kuru olma eğilimindedir.

Derinlemesine nemlendirici bir şampuan ve saç kremi ile birlikte bırakılan nemlendirici sprey kullanarak bu kaybı tamamlamaya yardımcı olabilirsiniz. Belirli bir haftada saçınızı yıkama sayısını azaltmak, aşırı kuruluğu önlemeye de yardımcı olabilir.

En iyi sonucu elde etmek için saçınızda 20 dakikaya kadar bir saç maskesi veya yağ bırakın. Sadece soğuk veya ılık suyla durulayın. Saçınızı sıcak suyla yıkamayın, bu daha fazla hasara ve kuruluğa neden olur.

Özünde, kuru saça sebum eksikliği neden olur. Genetik nedeniyle doğal olarak daha kuru bir saç deriniz varsa veya yağ bezleriniz yaş ve çevre nedeniyle daha az yağ üretiyorsa, duyarlı olabilirsiniz.

Kıvırcık ve uzun saçların da kuruması daha olasıdır çünkü sebumun kafa derisinden uçlara ulaşması zaman alır.

Yaşam tarzı faktörleri de kuru saçta büyük rol oynayabilir. Saç kurutma makinesi, saç maşası ve düzleştirici gibi ısıtılmış aletlerin tekrar tekrar kullanılması saçın kütikülünü zayıflatabilir ve saç tellerinizi hasara ve nem kaybına karşı hassas hale getirebilir.

Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Saç Şekillendirici Bakım Kremi vadettikleri;

Yves Rocher’den kıvırcık saçlara özel saç şekillendirici bakım kremi ile şekillenmiş, yumuşak ve dolgun bukleler… Formülündeki Organik Agav saç köklerinin derinlemesine beslenmesine yardımcı olur. Organik Keten özü ise; bukleleri ağırlaştırmadan belirginleştirir ve saçları şekillendirir. Saçlarınızı sertleştirmeden günden güne daha canlı ve şekilli buklelere sahip olmanızı sağlar. Silikon içermeyen kremsi ve yağsız dokusu her türlü bukleyi şekillendirmek için idealdir. %90 nem oranında bile 48 saat dayanıklı buklelere sahip olmanızı sağlar. **

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: