Zamanı Olmayanlara 5 Dakikada Makyaj

Phonto

Sabah erken kalkıp hazırlanmak her zaman çok kolay olmuyor. Bazen alarmı ertele ertele derken bir bakıyorum sadece bir şeyler atıştırıp çıkmalık vaktim kalmış. Bu durumlarda uzun uzun makyaj yapıyım, saçıma biraz maşa yapıyım durumları hayal oluyor.

Böyle sabahlarda tabi ki makyaj çantamda kurtarıcılarım var. Öncelikle cildimi nemlendirmek her makyajdan önce tabi ki olmazsa olmazım. Bunun için daha önce yorumlarımı da yazdığım L’oreal Paris Skin Perfect nemlendirici kremi kullanıyorum. Kendisini sabah yüzümü yıkadıktan hemen sonra sürüyorum ve cildimin iyice emmesi için vakit kazanmış oluyorum.

Yazımızın konusu 5 dakika süren makyaj olduğu için normal de uyguladığım BB krem-fondöten-pudra kısmını azaltıyorum ve direkt olarak maybelline pudramı sürüyorum. (Bu arada maybelline pudram çantamda paramparça olmuştu ama kendisini yeniden sapasağlam hayata döndürdüm. Onun yazısı için buraya tıklayın.)

Yüzüm çok soluk renkli olduğundan pudra üstüne hemen hafif bir şekilde Avon allığımı sürüyorum. Hızlı bir makyaj olacağı için de jel eyelinerla uğraşmak yerine kalem eyeliner’la 1 dakika da sadece bir çizgi çekiyorum. Uzun uzun ucunu düzeltmekle falan uğraşmak istemiyorum. Tabi ki rimel olmazsa olmaz. Şu sıralar Rimmel London Scandaleyes kullanıyorum.

En son olarak dudak nemlendiricimi sürüp üstüne her hangi renkte bir ruj uyguluyorum. Yine kısa sürmesi gerektiği için dudak kalemi kullanmıyorum. Dudağıma önceden nemlendirici sürdüğümde zor sürülen mat rujlarım bile oldukça yumuşak bir şekilde sürülüyor. Yazınca uzun gibi görünse de aslında tüm bunlar sadece 5 dakikamı alıyor 🙂

Sevgilerle..

1 Comment

  1. […] Ben önüme ilk çıkan linki ekliyorum fakat siz araştırıp uygun fiyata bulabilirsiniz. 5 Dakikada makyaj yapmak için olmazsa olmaz parçamız tabi ki […]

Yorumlarınız benim için değerli!