Yaz Aylarında Saç Bakımı

IMAG2670

Her yaz gibi bu yaz da kendimizi Altınoluk’a attığımız için bir süre yazı yazamadım. Tatil bitmek üzere ve İstanbul’a dönüş gözümde büyüyor. Altınoluk’a gelirken saç bakım ürünlerimin hiç birini getirmiyordum ve geçen senelerde saçlarım çok yıpranırsa kestiriyordum. Bu sene diğerlerinden farklı olarak saçlarımı uzatıyorum ve kestirmeyi hiç düşünmüyorum. Yulaf özlü saç bakım maskeme hüzün dolu bir şekilde İstanbul’da veda ettim ve buraya geldim. 

Durum böyle olunca burada da bakım yapmak şart oldu. Öncelikle daha önce hiç denemediğim bir şampuan olan Head&Shoulders aldım. Özellikle Head&Shoulders’ın okaliptüs özlü şampuanı çok güzel bir ferahlık sağlıyor. Saç derisinde ki kaşıntıyı da önlüyor. Yaz aylarında oldukça iyi gidiyor, tavsiye ederim 🙂

Yaz aylarında özellikle güneş yüzünden saç nemini de kaybeder bu yüzden nemlendirmek çok önemli. Şampuandan sonra haftada 2 kere saçıma banyoda maske uyguluyorum. Bu sefer maske yerine daha pratik olduğu için Elidor Onarıcı ve Yeniden Yapılandırıcı Bakım saç kremi aldım. Bu saç kremi nutri keratin teknolojisi sayesinde sadece beş yıkama yumuşak ve parlak saçlar vaat ediyor. Parlaklık konusundan pek tatmin etmese de yumuşak ve sağlıklı saçlar yaptığı doğru. Tavsiye ederim fakat yine de benim favorim saç maskeleri 🙂

Banyodan sonra kullanmak için de yine Elidor’un sıvı saç kremini aldım. Ben nemlendirici ve besleyici saç kremini aldım. Kuru ve sert saçlar için olanını. Bu ürünün yazısı da detaylı olarak gelecek. Ama oldukça memnunum.

Sizin de yazın saçlarınız çok kuruyorsa şampuandan sonra mutlaka saç kremi kullanın ve banyodan çıktıktan sonra da ıslak saçlara bakım yapabileceğiniz sıvı saç kremlerinden ya da kuru saça da uygulanabilen saç bakım yağlarından kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı fön veya ısılı şekillendiricilere yaz aylarında ara verebilirsiniz. Hafif nemliyken ördüğünüz saçlarınızı havanın sıcaklığıyla kuruyan saçlarınız doğal dalgalı güzel bir görünüme kavuşacaktır hem de nemini kaybetmez.

Sevgilerle..

 

 

Yorumlarınız benim için değerli!