Haftanın Özeti : Gözüme Çarpanlar

haftanın-özeti

Bu hafta epey hızlı geçti. Koronavirüs, deprem, Türkiye gündemi derken yanında kendi kişisel problemleriniz eklenince koşarak uzaklaşma hissi her yerinizi sarmış olabilir. Haftanın özeti bunları aşmak için benim tercih ettiklerimden oluşuyor.

En son dün arabada eve doğru giderken arabadan inip şuraya doğru bir koşsam ne güzel olur diye hayal kurduğumu hatırlıyorum. Gerçekten bu gündem üstümüze üstümüze yağarken, psikolojimizi korumak için bir kahve, müzik ve kitap üçgeninden fazlasına ihtiyacımız olabilir.

Her yeni gelen günün bir öncekinden iyi olmasını umarak yatıyoruz.

Bu hafta kendi küçük gündemime oturttuğum en iyiler şöyleydi;

Haftanın Özeti

dark-oyuncuları
Haftanın özeti – Dark

Dizi: DARK

Teşekkürler, Ronny Schalk gerdikçe gerdin, kafamızı allak bullak ettikçe ettin. Kaç kişi anlamak için yeniden başladı, kaç kişi kağıt kalemle izledi diziyi bilmiyorum ama sonunda nihayete erdik. Kafamızı dağıttı mı bence dağıttı. Netflix dizilerinden olan Dark hala izleme listenizde yoksa eklemelisiniz! Haftanın özeti bölümünde en çok aklımda kalan tabi ki bu diziydi.

Film : Karakomik Filmler 2

Bu hafta karakomik filmler 2 de Netflix platformuna düştü. Yaklaşık bir saatlik iki film Cem Yılmaz severleri mutlu etmiştir diye düşünüyorum. İki sezon şeklinde yayınlandı bu filmler. Bu yüzden ilk sezon diye bahsedeceğim. Gayet güzeldi fakat henüz ikinci sezondakini izleyemedim. Malum Netflix kapanmadan Dark’ı bitirelim diye haftanın ortasında bir heyecan yaşamak zorunda kaldık. Ona sıra gelmedi o yüzden.

Haftanın özeti – yaratıcı yazarlık

Kitap: Yazın Sanatı ve Yaratıcı Yazarlık – Ray Bradbury

Tek kelimeyle mükemmel bir yaratıcı yazarlık kitabı. Esprili ve sivri dilli bir kitap. Karşınızda sizi ara sıra tokatlayan, kendinize getiren ara sıra da başınızı okşayan bir Bradbury bulacaksınız. Bu kitapla ilgili ayrıntılı bir inceleme yazacağım için kısa kesiyorum.

Sosyal Medya : Pinterest

Bu hafta zamanımı Pinterest uygulamasında geçirdim diyebilirim. Yeni fikirler, ilhamlar motivasyonumu arttırıyor. Özellikle suluboya sanatı hakkında birçok görselle besleniyorum. Instagramda aynı fotoğraflar sıktıysa, Twitter’ın asla pozitif olmayan gündemi yorduysa Pinterest platformuna şans verebilirsiniz.

Benim bu hafta tükettiklerim arasında aklımda kalanlar yani haftanın özeti bu şekildeydi. Sizin haftanız nasıl geçti?

Sevgilerle

Yorumlarınız benim için değerli!