Karne Hediyesi Almak Doğru Mu?

Çocuğunuz okulda çok çalıştı ve karne hediyesi almak gibi bir düşünceniz var. Yıldız öğrencinizin iyi notlarını kutlamanın bir yolunu arıyorsanız burada bulacağınız öneriler bir hediyeden çok kaliteli zaman geçirme aktiviteleri. Çünkü birçok uzmana göre karne hediyesi almak aslında oldukça zararlı. Nedenleri için Özgür Bolat’ın bu yazısını okuyabilirsiniz.

İyi Notlar İçin Övgü ve Diğer Teşvikler

En iyi iyi not ödülleri, çocuklarınızla ne kadar gurur duyduğunuzu gösterir. Övgüleriniz heyecanlı bir “Tebrikler”, beşlik çakmak ya da sarılmak olabilir.

Karneleriyle birlikte bir fotoğrafını çekin ve çerçeveleyin. Bu basit övgü eylemleri, onları okulda ellerinden gelenin en iyisini yapmaya devam etmeye teşvik edecektir. Aşağıdaki ödüller yalnızca iyi notlar getirenler için değil tabi ki. Bütün yıl çabaladılar ve eğlenme zamanlarını hakettiler.

Kek pişirmek

Ödül olarak özel bir şey pişirin. Beraber yapacağınız süslü ve özel bir kek onu çok mutlu edecek.

Günübirlik Geziye Çıkın

Muhtemelen gitmeyi sevdikleri favori bir yerleri vardır. Ya da komşu bir şehirde bir macera için onları şehir dışına çıkarmayı düşünebilirsiniz. 

Bu yazı da ilginizi çekebilir : Tüm Zamanların En İyi 15 Çocuk Edebiyatı Ürünü

Film izlemek

Bir öğleden sonrayı veya akşamı birlikte sinemada geçirin. Bütçe, sinema biletleri ve patlamış mısır için çok kısıtlıysa, oturma odanızı sinema salonuna çeviren bir aile gecesi filmini evde deneyin. Bu onların zamanı, bu yüzden atıştırmalıkları ve yaşlarına uygun bir filmi kendileri seçiyorlar.

Bir Pijama Partisine Ev Sahipliği Yapın

Birkaç arkadaşını pijama partisine davet etmelerine izin verin. 

Onlara Ekstra Zaman Verin

Karneler iyi notlarla eve geldiğinde, çocuklarınıza fazladan zaman ödülleri verin. Bu zaman, daha geç yatma vakti olabilir.

Yeni Kitaplar Seç

Çocuğunuzu notları için ödüllendirme konusunda kararsızsanız, onlara eğitici bir şey verebilirsiniz. Kitapçıya gidin ve okumak istedikleri kitabı seçmelerine izin verin. 

Tiyatroya Gidin

İstedikleri bir oyuna gidip eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Kutu Oyunu Oyna

Yeni bir kutu oyunu seçmelerine izin verin. Bunun, bir aile oyun gecesinde hepinizin birlikte oynayabileceği bir şey olduğundan emin olun.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!