6 Farklı Minimal Nail Art Uygulaması

Nail art sevenler toplaşın, harika minimalist desenleri denemeyen kalmasın.

Ben bu konuda aşırı beceriksiz olduğum için daha önce bir yazıda bahsettiğim inanna güzellik salonunda bunlardan birini mutlaka deneyeceğim 🙂 Minimal Nail Art uygulamalarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Bu görsellerdeki oje tasarımlarını daha güzel yapmak için bir nail art fırçası edinebilirsiniz. Birçok mağazada bulabilirsiniz. ‘Tırnak sanatı’ da denilen nail art, piyasada bulunan çeşitli malzemeleri aynı şekilde kullanarak bir kişinin tırnaklarını süsleme sanatı anlamına gelir. Günümüzde teknoloji, kişinin kendi seçtiği tasarımları tırnaklarında sergilemesini mümkün kılmıştır.

En güzel örneklerini ben nail art pinterest panolarında görüyorum. Tırnaklar, mevcut çok çeşitli seçeneklerden, kişinin yaratıcılığını hangi şekilde olursa olsun ifade edebileceği geniş bir tuval haline geldi. İnsanlar artık tırnaklarını mevsimin renklerine ya da elbiselerinin renklerine uydurmaya çalışıyor. 

Tırnak sanatı, son on yılda dünya çapında çok popüler hale geldi. İster elinizin ucunda olsun, ister ayaklarınızın ucunda olsun, nail art bir moda ifadesi olarak ortaya çıktı. Evde basit tırnak sanatı yapılabilir. Daha ayrıntılı ve profesyonel tasarımlar için ziyaret edilebilecek tüm dünyada ortaya çıkan birkaç tırnak sanat stüdyosu var.

Tırnakları boyama işlemi özenli bir iştir ve yetenekli bir tırnak sanatçısı tarafından yapıldığında en iyi sonuçları verir. Öncelikle tırnaklar temizlenir ve tırnak çevresindeki ölü deri ve kütiküller temizlenir. Daha sonra, tasarımın güzel görünmesini sağlamak için üzerlerine genellikle beyaz renkli bir baz kat boya uygulanır. Bazı durumlarda doğal bir görünüm isteniyorsa baz kat uygulanmaz. Bunun üzerine bir kat aktivasyon cilası sürülerek tasarımın çabuk kuruması sağlanır. Son olarak tırnak üzerine istenilen desen çizilir. Açık renkler yerine gümüş, altın, kırmızı, mavi, yeşil ve siyah gibi parlak renkler tercih edilir.

Minimal nail art uygulamalarını beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın 🙂

Sevgilerle..

Not: Görseller Pinterest.com adresinden alınmıştır.

Yorumlarınız benim için değerli!